Hoşgeldiniz  

Göllü Yaylası’nda şenlik

Semih Köken | 06 Ağustos 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Göllü Yaylası’nda şenlik

ANTALYA’nın Kumluca İlçesi’nde Göllü Yaylası Keşkek Şenlikleri yapıldı.

 

Karacaağaç Mahallesi Göllü Yaylası’nda bu yıl 3’üncüsü düzenlenen Keşkek Şenlikleri yapıldı. Şenliklere CHP Antalya milletvekilleri Deniz Baykal ve Niyazi Nefi Kara, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı. Katılımcılara, şenlik tertip komitesinde yer alan kadınlar tarafından yapılan yöresel yiyecekler ikram edildi.

 

Şenlikte konuşan Deniz Baykal, “Göllü Yaylası’nı yaşatmak için ilimizin değişik yerlerinden gelen vatandaşlarımızı görüyorum. Bu davranışınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Çünkü bir arada olmayı, bir araya gelmeyi arzuladığınızı gösteriyor. Ülkenin gidişatına baktığınızda birlik olmaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Böyle hep birlik içinde olalım” dedi.

 

Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, “Üç hafta önce Dereköy Mahallemizde başlayan yayla şenliklerimiz devam ediyor. Bir gün önce Kuzca Mahallesi Söğütcuması Yaylamızda bir şenliğimiz vardı. Bugün Karacaağaç Mahallemizin yaylası olan Göllü’deyiz. Özellikle Hızırkahya, Toptaş, Karacaağaç ve Beşikci mahallelerimizin ortak etkinliği şeklinde olan bu şenliğimiz günlük hayatımıza ayrı bir renk ve ahenk katıyor. Bu etkinlikler sosyal hareketlenmeye, sosyal barışa, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine ve sosyal ve ekonomik olarak memleketimizin zinde kalmasını sağlıyor. Bu etkinliklerimizin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

 

Şenlik Tertip Komitesi Başkanı Karacaağaç Mahalle Muhtarı Ramazan Koçubaba da bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri Göllü Yaylası Keşkek Şenlikleri’nin geçen yıllara göre daha hareketli geçtiğini vurguladı. Koçubaba, “Yaz mevsiminde halkımızı Göllü Yaylası’nda buluşturmak istedik. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek, hep birlikte eğlenmek ve bir arada olabilmeyi amaçladık. Beşikci, Hızırkahya, Toptaş ve Karacaağaç mahalleleri başta olmak üzere destek veren tüm kurum kuruluş ve şahıslara teşekkür ediyorum” dedi.

 

Şenliğe katılanlar günün akşamında yöresel sanatçılar eşliğinde eğlendi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle