Hoşgeldiniz  

Genç vekiller TBMM ve Anıtkabir’i gezdi

Semih Köken | 31 Temmuz 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Genç vekiller TBMM ve Anıtkabir’i gezdi

DÖŞEMEALTI Gençlik Meclisi’nin (DÖGEM) 2 günlük Ankara gezisinin son günündeki ilk durağı Türkiye Büyük Meclisi oldu. Meclis Genel Kurul Salonunu gezen genç vekiller, ardından Anıtkabir’i ziyaret etti.

 

Döşemealtı Belediyesi tarafından TBMM mevzuatına uygun olarak kurulan ve Sosyal Demokrat Belediyeler Birliği’nden (SODEM) ‘2016 Katılım ve Yönetişim’ ödülünü alan DÖGEM’in ikinci dönem üyeleri, 2 günlük Ankara gezisini tamamladı. Son günün ilk durağı yine TBMM oldu. Meclis Genel Kurul Salonu’nu gezen genç vekiller, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında TBMM’nin bombalanan bölümlerini gezdi.

 

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce ile sohbet fırsatı bulan genç vekiller, İnce’yle hatıra fotoğrafı çektirdi. DÖGEM üyeleri, ardından CHP Antalya milletvekili Mustafa Akaydın ile bir araya geldi. Meclis Grup Toplantı Salonu’nda genç vekilleri ağırlayan Akaydın, gençlere şu sözlerle seslendi: “Lütfen siyasete katılın. Demokrasiyi yeniden tesis etmek ve yaşatabilmek siyasetle oluyor. Onun için siyasete biraz kafa yorun. Siyasetle ilgilenin. Ve siyaseti dürüst yapın.”

 

TÜRKİYE ULUSAL AJANSI’NI ZİYARET ETTİLER

 

Meclis gezisini tamamlayan genç vekiller, Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nı (Türkiye Ulusal Ajansı) ziyaret etti. Ajans uzmanı Nejla Vatansever, genç vekillere sunum gerçekleştirdi. Vatansever, ajans ve AB projeleri konusunda genç vekillere aydınlatıcı bilgiler verdi. Genç vekiller daha sonra Ulusal Ajans Başkanı Mesut Kamiloğlu’nun plaketini Vatansever’e takdim etti.

 

Genç vekiller daha sonra Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’i makamında ziyaret etti. DÖGEM Koordinatörü Murat Dinç, Başkan Taşdelen’e Döşemealtı Gençlik Meclisi hakkında bilgi verdi. Başkan Genç’i tebrik eden Taşdelen, gençlere şöyle seslendi:

 

“Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği sizler kendinizi ne kadar iyi yetiştiriseniz, kendinizi geleceğe ne kadar hazırlarsanız Cumhuriyette güzel bir geleceğe kavuşur. Bu anlamda demokrasi, özgürlüğü birlikte yaşama kültürünü geliştiren ve bu anlamda çok güzel bir proje.”

 

GENÇ VEKİLLER ANITKABİR’DE

 

Döşemealtı’nın genç vekilleri daha sonra Antıkabir’i ziyaret ederek Atatürk mozalesine çiçek bırakıp saygı duruşunda bulundu. Antıkabir içersindeki müzeyi de gezen genç vekiller, programın devamında randevu veren CHP Gençlik Kolları Genel Başkanlığı’na geçti. Genç vekiller CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ile Genel Başkan Yardımcısı İlhan kat tarafından karşılandı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle