Hoşgeldiniz  

Çok amaçlı gösteri merkezi yükseliyor

Semih Köken | 22 Ağustos 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Çok amaçlı gösteri merkezi yükseliyor

ANTALYA’da temeli temmuz ayında atılan Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi- Opera ve Tiyatro İşliği yükseliyor.

 

Muratpaşa Belediyesi’nin 17 milyon 849 bin TL yatırım maliyeti bulunan 658 seyirci kapasiteli salonlara sahip Çok Amaçlı Gösteri Merkezi – Opera ve Tiyatro İşliği’nin inşaatı sürüyor. Temeli, 20 Temmuz’da atılan merkezin cephe perde ve döşeme ikinci kısım betonlarının dökümü yapıldı.

 

Yeşilbahçe Mahallesi’nde inşa edilen merkezin salon rampası için de eğimli perde betonu dökümü tamamlandı. Kolon ve perde imalatları devam ediyor. 360 günde tamamlanması planlanan merkezde, zemin katta 479, balkon ve birinci katta 179 kişi olmak üzere 658 seyirci kapasiteli salonlar, otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor.

 

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, toplam 5 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip merkezin, sadece Antalya için değil ülke için de önemli bir yatırım olduğuna işaret etti. Başkan Uysal, “Şehirlerimizde nitelikli, çevreyi bloke etmeyen, düzgün binaların yapılması çok değerli ve önemli. Çok amaçlı gösteri merkezimizin Antalyamızda, Muratpaşamızda gönül zenginliğinin, estetiğin, inceliğin, kültürün ve sanatın gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle