Hoşgeldiniz  

Ersoy açıkladı: Daha az turist gelmesinin sağlıklı olduğuna karar verdik

SEMİH KÖKEN | 12 Mart 2020 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Turizm A- A+

Ersoy açıkladı: Daha az turist gelmesinin sağlıklı olduğuna karar verdik

Türkiye’de ilk koronavirüs vakasını tespit edilmesinin ardından Bilim Kurulu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la toplantı gerçekleştirdi.


”’Daha az turist gelmesinin mantıklı olduğuna karar verdik”

Toplantı sonrası üç bakanın katılımıyla açıklama yapıldı. Basın toplantısında konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm talebinin nisan sonuna ertelenmesinin mantıklı olduğunu söyledi. Geçen seneye kıyasla ülkeye daha turistin gelmesini sağlamanın daha sağlıklı olacağına karar verdiklerini kaydeden Ersoy, ”Dün sektör temsilcileriyle bir toplantı yaptım. Maliye ve Hazine Bakanımızla da bir toplantı yaptım. Bir hafta içinde sektörel desteklerle ilgili açıklama yapacağız. Kültürel etkinlikler ve organizasyonlarla ilgili, bakanlığımıza bağlı organizasyonları nisan sonuna ertelemek… Yarın netleştireceğiz.” dedi.

”Sezon açılışı nisan sonu olacak”

Açılmamış oteller içn sezon başının nisan sonu olması gerektiğini söyleyen Ersoy, ”Önemli olan mart ve nisanda sayı yakalamak değil. Virüs riskinin azalmasından sonraki rakamlar çok önemli. Özellikle zincir oteller, bir tanesini iki tanesini açacak. Biz aslında sezonu nisan sonuna ertelemiş olacağız.” diye konuştu.

Koronavirüs salgınına ağır şekilde ilk yakalananların kruvaziyer gemileri olduğunu ifade eden Mehmet Nuri Ersoy, ”Şimdi sağlık protokolünü uygulamaya başladılar. Ama bizim için öncelikli olan geminin protokolü ve kendisi değil, yolcu profili bizi ilgilendiriyor.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle