Hoşgeldiniz  

Bayramda hava nasıl olacak?

SEMİH KÖKEN | 21 Mayıs 2020 | Antalya Haber A- A+

Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğü, geçtiğimiz hafta Kuzey Afrika üzerinden gelen sıcak hava dalgasının etkisi altında kalan bölgede hava sıcaklığının cuma gününden itibaren 10-15 derece azalacağını bildirdi.

Bayramda hava nasıl olacak?

Meteoroloji’den yapılan açıklama şöyle:

“Sıcak hava dalgası nedeniyle bölgemizde hava sıcaklığı mevsim normallerinin 10 ila 13 derece üzerinde seyretmiş ve uzun yıllar Mayıs ayı en yüksek sıcaklık rekorları kırılmıştır. Sıcaklık rekoru kıran illerimiz ve ölçülen sıcaklıkları ise Muğla 39.4 °C, Isparta ve Burdur 35.4 °C ve Antalya’da 43.0 °C olarak kaydedilmiştir.

Bölgemizde etkili olan sıcak hava dalgasının yarından (perşembe) itibaren başlayarak etkisini kaybetmesi bekleniyor. Yarın (21 Mayıs 2020 Perşembe) bölgemizin Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemlerin etkisine gireceği, Cuma ve Cumartesi günleri ile Ramazan Bayramı boyunca hava sıcaklıklarının bölgemizde hissedilir derecede (10-15 °C) azalacağı ve mevsim normallerinin altında seyredeceği tahmin ediliyor.

Balkanlar üzerinden gelecek serin ve yağışlı sistemin; yarın Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir. Yağışlı sistemin 22 Mayıs Cuma günü bölgemiz genelinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlara neden olması beklenmektedir. Rüzgârın yarın Göller Yöresinde güneybatı yönlerden, hafta sonu ise iç ve yüksek kesimlerde kuzey yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Etiketler:
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle