Hoşgeldiniz  

Yaşlıların sanat heyecanı

Semih Köken | 25 Şubat 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Yaşlıların sanat heyecanı

ANTALYA İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘Sanatın Toplumla Buluşması ve Sanatla Farkındalık’ adlı projenin dördüncü aşaması gerçekleştirildi.

ANTALYA IL KULTUR VE TURIZM MUDURLUGU'NCE HAYATA GECIRILEN 'SANATIN TOPLUMLA BULUSMASI VE SANATLA FARKINDALIK' ADLI PROJENIN DORDUNCU ASAMASI DA GERCEKLESTI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’ndeki etkinliğin konukları Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Fethi Bayçın Huzurevi’nin ile Özel Hayatağacı Bakım Merkezi yaşlıları oldu. Ebru sanatçısı Mukadder Kavas, ressam Salih Yön, karakalem ressamı Rüstem Zade Babek, yaşlı konuklarına gün boyunca uygulamalı eğitim verdi. Yaşlılar, ebru ve resim sanatlarıyla yakından ilgilendi, eğitimcilerin çalışmalarını dikkatle izledi, ebru için tekne, resim için tuval, başına geçti.

HÜNERLERİNİ GÖSTERDİLER

Neşeli ve heyecanlı çalışmalar yapan yaşlılar, hünerlerini ortaya koyarken, üretilen eserler ise sergilendi. Eserler, günün hatırası olarak yaşlılara hediye edildi. Çalışmaları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Çalışkan, huzurevi yöneticileri de izledi. İlk kez ebru ve resim sanatlarıyla tanışıp heyecan dolu dakikalar yaşayan yaşlılar, sevinçlerini, mutluluklarını çiftetelli oynayarak paylaştı.

HER AY DÜZENLENİYOR

Koordinatörlüğünü ebru sanatçısı Mukadder Kavas ile ressam Salih Yön’ün üstlendiği ve ayda bir gün olarak organize edilen uygulamalı sanat etkinlikleri büyük ilgi görüyor. Yön, “Antalya Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde ayda bir gün de olsa sanatseverlere workshop çalışmalarıyla sanatın her dalını uygulamalı olarak gösteriyoruz. Heyecan dolu dakikalar yaşayan konuklarımız, kollarını sıvayıp kendilerini deniyorlar, yetenekli olduklarına inanıyorlar” dedi.DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle