Hoşgeldiniz  

Markete giren hırsız ‘Avuç’ dolusu parayı 1 dakikada çaldı

Semih Köken | 06 Haziran 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Markete giren hırsız ‘Avuç’ dolusu parayı 1 dakikada çaldı

ANTALYA’da bir markete giren hırsızlık zanlısı 12 bin TL’yi 1 dakika içerisinde çalarak kaçtı. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde zanlının kasadan çaldığı paraları ancak iki avucuyla tutabildiği görüldü.

Olay, Kepez İlçesi Yahya Kemal Caddesi üzerinde 41 yaşındaki Sinan Orhan’a ait Irmaklar Market’te 23.30’da meydana geldi. Yaklaşık 6 ay önce marketi işletmeye başlayan Orhan, akşam saatlerinde boşalan meşrubat dolabını düzenlemek için dışarı çıktı. Bir süre sonra gelen bir müşteriyle ilgilenen Orhan, alışverişin ardından müşteriye bozuk para vermek için kasayı açtığında hiç para olmadığını gördü. Orhan, güvenlik kameralarını incelediğinde 20’li yaşlarda olduğu tahmin edilen bir kişinin kasadaki tüm parayı çaldığını farketti.

PARALARI ANCAK İKİ ELİYLE TUTABİLDİ

Kasaya kadar rahat bir şekilde gelen hırsızlık zanlısının kasadaki yaklaşık 12 bin TL’yi alıp iki avucunun arasında marketten geri çıkması güvenlik kameralarınca kaydedildi. Olayın bildirilmesi üzerine gelen polis ekipleri markette inceleme yaparak güvenlik kamerası kayıtlarını aldı. Zanlının daha öncede hırsızlık olaylarına karıştığı belirlenirken yakalanması için çalışma başlatıldı.

ÇALINAN PARANIN HEPSİ BORÇMUŞ

Çok sayıda ödemesi olduğu için o kadar yüklü miktarda parayı kasada tuttuğunu söyleyen Sinan Orhan, “Ben dolapları doldururken kapıyı göremedim. 1 dakika içerisinde kapıdan girip çalmış. İçeri girip kasaya bakınca paraların olmadığını gördüm. Avucunda 12 bin TL’nin üzerinde parayla kaçtı gitti. Burayı yeni açmıştım. Paranın 7 bin 500 TL’sini kardeşimden geri kalanını da bir arkadaştan borç almıştım” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle