Hoşgeldiniz  

Kum Heykel Festivali açıldı

Semih Köken | 17 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kum Heykel Festivali açıldı

– ULUSLARARASI Antalya Kum Heykel Festivali Sandland, bu yıl 10’ncu kez kapılarını açtı. Çeşitli ülkelerden 20’yi aşkın kum heykel sanatçısının 3 haftada hazırladığı eserler büyük ilgi gördü.

ULUSLARARASI ANTALYA KUM HEYKEL FESTIVALI SANDLAND, BU YIL 10'NCU KEZ KAPILARINI ACTI. CESITLI ULKELERDEN 20'YI ASKIN KUM HEYKEL SANATCISININ 3 HAFTADA HAZIRLADIGI ESERLER BUYUK ILGI GORDU.(FOTO:ANTALYA-DHA)
Altın sarısı ve incecik kumuyla Lara sahilinde düzenlenen festivalde heykeller, 10 bin metrekare alanda yaklaşık 10 bin ton nehir kumu kullanılarak yapıldı. Geçen yıl ‘Dünyanın 7 harikası ve Mitoloji’ ana temasıyla düzenlenen festival bu yıl ‘Dünyanın 7 Yeni Harikası’ olarak gösterilen, ‘Kurtarıcı İsa, Kolezyum, Çin Seddi, Machu Picchu, Chichen İtza, Petra ve Taç Mahal’ de eklenerek büyütüldü. Ziyaretçi kabulünün başladığı festivalde heykeller led ışık teknolojisi kullanılarak aydınlatıldı. Gecesi farklı bir atmosfere bürünen kumdan heykeller gece ve gündüz gezilebilir.

Festival koordinatörü Cem Karaca, heykellerin dayanıklılık süresini 12 aya çıkardıklarını belirtti. Son iki festivalde heykellerin kış şartlarından az etkilendiğini ve bu aylarda da ziyaretçi kabul ettiklerini vurgulayan Karaca, “Artık sezon 12 ay. Ziyaretçiler heykellerin yapım aşamasından bir sonraki konunun yapımına kadar festivalin her anını izleyebilir. Heykeltıraşlar çalışırken takip edebilir. 2016 sezonu yeni heykelleri ile açıldı” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle