Hoşgeldiniz  

Kraliçe adayları Expo 2016 Antalya’yı gezdi

Semih Köken | 19 Mayıs 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Kraliçe adayları Expo 2016 Antalya’yı gezdi

MISS Eurasia Güzellik Yarışması’nın kraliçe adayları, Expo 2016 Antalya’daki ülke bahçelerini gezdi, 101 metrelik Expo Kulesi’nden dünyaya dostluk ve barış mesajları verdi.

MISS EURASIA GUZELLIK YARISMASI'NIN KRALICE ADAYLARI, EXPO 2016 ANTALYA'DAKI ULKE BAHCELERINI GEZDI, 101 METRELIK EXPO KULESI'NDEN DUNYAYA DOSTLUK VE BARIS MESAJLARI VERDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

23 Nisan’da kapılarını ziyarete açan Expo 2016 Antalya, 37 ülkeden ‘Miss Eurasia Güzellik Yarışması’ için gelen kraliçe adaylarını konuk etti. ‘Çiçek ve Çocuk’ temasıyla A1 kategorisinde düzenlenen ve 53 ülkenin katıldığı Expo 2016 Antalya’ya gelen kraliçe adayları, 1121 dönümlük alana hayran kaldı. Kraliçe adaylarına proje ve katılımcı ülkeler hakkında bilgi verildi. Baggy ile alan turuna çıkan kraliçe adayları, Şakayık Terası’ndan su gösterisini izledi. 80 metreye kadar yükselen fıskiyeleriyle Türkiye’nin en büyüğü olan Expo Göleti’ndeki su gösterisini ilgiyle izleyen adaylar, Yeşil Köprü üzerinde foto muhabirlere ve kameramanlara poz verdi.

KRALİÇE ADAYLARINDAN BARIŞ VE DOSTLUK MESAJ
MISS EURASIA GUZELLIK YARISMASI'NIN KRALICE ADAYLARI, EXPO 2016 ANTALYA'DAKI ULKE BAHCELERINI GEZDI, 101 METRELIK EXPO KULESI'NDEN DUNYAYA DOSTLUK VE BARIS MESAJLARI VERDI.(FOTO:ANTALYA-DHA)
Birleşik Arap Emirlikleri’nden yarışmaya katılan Darya Koleychik, Expo’yu ziyaret etmekten mutlu olduğunu söyledi. Koleychik, “Bu çok büyük bir etkinlik. Burada çok güzel bir hava, çok sayıda çiçek ve dünyanın birçok ülkesinden insanı bir arada görünce çok şaşırdım. Türkiye’ye gelen çok sayıda arkadaşım var ve onlara mutlaka bu muhteşem yere gelmelerini söyleyeceğim” dedi.

Sibirya adına yarışmaya katılan kraliçe adayı Alice Veresova da her şeyin kendisi ve ülkesi için çok güzel olmasını dilerken, ilk kez bir Expo gördüğünü söyledi.

Rus kraliçe adayı Maria Zarubina da Expo’nun çok güzel olduğunu vurguladı, 7 coğrafi mimaride yapılan Restoranlar Sokağı’nı beğendiğini söyledi. Rus aday, “Daha önce böyle bir yer görmemiştim. Rusya da burada olmalı. Çünkü Türkiye ve biz arkadaşız. Bu nedenle Türkiye’ye ve Antalya’daki Expo’ya gelmeliler” diye konuştu. Rus güzel, vatandaşlarına Rusça “Lütfen Expo’yu ziyaret edin” çağrısında bulundu.

İsrailli kraliçe adayı Lilya Azarova ise Expo’yu çok beğendiğini, herkesin ziyaret etmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye’yi temsil eden Bursalı 19 yaşındaki Nutkun Tezcan, güzel bir kamp dönemi geçirdiklerini söyledi. Expo’ya ilk kez geldiğini kaydeden Tezcan, “Türkiye’nin ilk Expo’sunda 36 ülkeden arkadaşımı burada ağırlıyorum benim için çok gurur verici bir şey. İnşallah çok güzel geçecek. Burayı da çok beğendim. Antalya’yı da zaten çok seviyorum” dedi.

DÜNYADAN İNSANLAR ANTALYA’YA GELİYOR

Miss Eurasia Güzellik Yarışması’nın organizasyon komitesi başkanı Leon Karatygin, yarışmayı 7 yıldır Antalya’da yaptıklarını belirtti. Karatygin, “Çünkü burası çok güzel bir yer ve dünyanın bir çok yerinden gelen insanlar için çok ilginç yerleri var” diye konuştu.

ÜLKE PAVİLYONLARINI ZİYARET ETTİLER

Expo’ya katılan ülkeler arasında yer alan Türkmenistan, Hindistan ve Azerbaycan pavilyonları, kendi ülke güzellerini ağırladı. Türkmenistan kraliçe adayı Gülshat Baltayla, ülke pavilyonunda poz verdi ve sosyal medya için görüntüler çekti. Hindistan pavilyonuna giden Rashmi Buntwall de ilgiyle karşılandı. Koluna Hint kınası yaptıran kraliçe adayına, küçük hediyeler verildi. Kraliçe adayı Oxana Rizayeva da ülkesi Azerbaycan pavilyonuna gitti ve bayrakları arasında kameralara poz verdi.

101 METREDE ‘ANTALYA SENİ SEVİYORUM’ MESAJI

Ülke bahçeleri, kurumsal bahçeler ve bitki heykellerin bulunduğu alanı gezen kraliçe adayları daha sonra Türkiye’nin Eyfel’i diye adlandırılan 101 metre yüksekliğindeki Turkcell Expo Kulesi’ne çıktı. Seyir terasından alanı izleyen güzeller, kameralara önce Türkçe olarak “Antalya seni seviyorum” ardından İngilizce “Expo 2016” diye bağırdı. Expo Kulesi’nin ziyaretçileri, 37 ülkenin kraliçe adayını ilgiyle izledi.

Kraliçe adayları turun ardından kamp yaptıkları otellerine döndü.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle