Hoşgeldiniz  

Konyaaltı’nda öğretmenlere ‘çevre’ eğitimi

Semih Köken | 25 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı’nda öğretmenlere ‘çevre’ eğitimi

KONYAALTI Belediyesi ve Çevre Koruma ve Ambalaj Atıkları Değerlendirme Vakfı (ÇEVKO) işbirliği ile yürütülen geri dönüşüm projesi kapsamına destek veren öğretmenler, geri dönüşüm konusunda bilgilendirildi.

Konyaaltı Belediyesi, genç nesillere çevre bilinci aşılamak için öğretmenlere geri dönüşüm eğitimi verdi. İlkokul ve ortaokul öğretmenlerinin desteğiyle gelecek nesillere geri dönüşüm bilincini aşılamayı amaçlayan Konyaaltı Belediyesi, geri dönüşümün önemini ve süreçlerini öğretmenlerle paylaştı.

ÖĞRETMENLERDEN DESTEK

Konyaaltı Belediyesi Ahmet Tunç Salonu’nda düzenlenen ‘Gelecek İçin Geri Dönüşüm’ konulu eğitim seminerine ilkokul ve ortaokul öğretmenleri katıldı. Öğretmenlerden destek beklediklerini söyleyen ÇEVKO Eğitim Şefi Murat Anaç, “Dünya katmanları üzerinde toprak sadece 25- 30 santimetreden oluşuyor. Toprak bizler gibi canlı bir organizma. Toprağı yeniden üretmek ya da yenilemek gibi bir şansımız yok. O yüzden bizlerin önceliği toprağı korumak olmalı. Bu yüzden tek yapmamız gereken şey, evsel atık ile geri dönüştürülebilen atıklarımızı farklı yerde toplamak. Bunu da gelecek nesillere aşılamak” diye konuştu.

 

Geri dönüşümün hem ülke ekonomisi hem de çevre için büyük bir gereklilik olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise gelecek nesillere daha güzel bir dünya bırakmak için geri dönüşüm kumbaralarının sayısını arttırdıklarını, vatandaşı bilinçlendirmek için ekipler oluşturduklarını söyledi. Bunun yanı sıra okullarda çevre seminerleri de düzenlediklerini ifade eden Başkan Böcek, ilçe genelindeki okullarda düzenledikleri seminerlerle çevre bilincini genç nesillere aşılamaya çalıştıklarını kaydetti. Başkan Muhittin Böcek, yılda 2 ile 3 milyon ton kağıt tüketildiğini belirterek 1 ton kağıt geri dönüştürüldüğünde 16 ağacın kurtulduğuna dikkat çekerek geri dönüşümle doğal kaynaklarında kurtulduğunu kaydetti.

‘Gelecek İçin Geri Dönüşüm’ konulu eğitim semineri sonunda tüm katılımcı öğretmenlere ‘ÇEVKO Vakfı Eğitim Programı Katılım Sertifikası’ verildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle