Hoşgeldiniz  

Kemer Belediyesi, Seramik Kur Yoğun İlgili Görüyor

Semih Köken | 25 Ocak 2016 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Kemer Belediyesi, Seramik Kur Yoğun İlgili Görüyor

Kemer Belediyesi’nin Tekirova Mahallesinde bulunan ”Sanat Evi” her meslekten, yaşlı ve genç demeden her kursiyerlerini ağırlıyor. Mesleğinde yeni olduğunu belitten Kurs Öğretmeni Zeynep Aslanbaş, “Kurs günlerimizi kursiyerlerimizin istek ve programlarına göre ayarlıyoruz. Kursa 12 yetişkin 35 çocuk katılıyor. Ev hanımlarının yanı sıra çalışan kursiyerlerimiz de var. Onların uygun oldukları saatleri belirleyerek gruplarımızı oluşturduk” dedi.

ÇAMURLA BÜTÜNLEŞMEK TERAPİ GİBİ

Kursa Kumluca’nın Adarsan Mahallesi’nden katılan Eczacı Dengin Sembol, “kursa hobi olarak başladım. Ancak şu an bırakmak istesem de bırakamıyorum. Bu kurs ile hem üretiyor hem de hayatın yoğunluğundan zihnimizi arındırıyoruz. Sabretmeyi öğreniyoruz. Çamurla bütünleşmek adeta terapi gibi geliyor insana” diye konuştu.

KEMER BELEDİYESİ BİZİ MUTLU ETTİ

18 yıldır Kumluca’ya bağlı Adarsan’da yaşayan 70 yaşındaki Fatma Koç ise, “senelerce böyle bir ortamı aradım bulamadım. Ama şimdi Kemer’e bağlı Tekirova mahallesinde aradığım ortamı buldum. Biz Kumluca ilçesine bağlıyız ama Kemer bizi mutlu etti”

Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül de, Kemer Belediyesi olarak sosyal ve kültürel etkinliklerin öneminin bilincinde olduklarını söyledi.

Gül, “Kuzdere semt evinde olduğu gibi Tekirova Mahallemizde Belediyemiz bünyesinde el sanatlarının birçok dalında ücretsiz kursları var. Vatandaşlarımızın bu kurslarla sosyalleşmelerine, yeteneklerini ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaya katkıda bulunuyoruz. Belediye olarak açtığımız kurslarımıza halkımız ve çevre İlçelerden yoğun ilgi gösteriliyor bu da bizleri oldukça mutlu ediyor. Kursiyer vatandaşlarımıza ve diğer ilçelerden gelen misafir kursiyerlerimize çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle