Hoşgeldiniz  

Kazakistan, endemik bitkileriyle EXPO 2016 Antalya’da

Semih Köken | 24 Mart 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

Kazakistan, endemik bitkileriyle EXPO 2016 Antalya’da

EXPO 2016 Antalya’ya katılma kararı alan Kazakistan, kuracağı ülke bahçesinde endemik bitkilerini sergileyecek.

EXPO 2016 ANTALYA'YA KATILMA KARARI ALAN KAZAKISTAN, KURACAGI ULKE BAHCESINDE ENDEMIK BITKILERINI SERGILEYECEK.(FOTO:ANTALYA-DHA)

EXPO 2016 Antalya’ya katılma kararı alan Kazakistan’ın ülke komiseri Tursunkulov Arman ve beraberindeki heyet, Aksu’daki 1121 dönümlük EXPO 2016 Antalya sergi alanında ve Kazakistan bahçesinin yapılacağı alanda incelemelerde bulundu. EXPO 2016 Antalya projesini çok etkileyici bulduğunu belirten Arman, “Biz de katılımcıyız. Burada kendi bitkilerimizi ekeceğiz. Kendi ülkemizin kültür, bitkisel ve endemik bitkileriyle ilgili bir çalışma yapacağız. Sergi ürünleri getireceğiz. Umarım güzel bir çalışma olacak” dedi.

Kazakistan’ın endemik bitkiler açısından çok zengin bir ülke olduğuna vurgu yapan Arman, “Şu an Kazakistan’daki botanik bahçemiz bu bitkilerle ilgili çok sayıda çalışma yapıyor. Ayrıca endemik bitkiler dışında doğal bitkiler, kuru bitkilerle ilgili çalışmalar var. Ve öyle diyebilirim ki bu açıdan çok zengin bir ülkeyiz. Bahçemizde muhakkak Kazakistan laleleri olacak, ayrıca Sievers Elması var onun da burada olmasını çok isterim” diye konuştu.

Kazakistan kuracağı ülke bahçesinin çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlayacak.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle