Hoşgeldiniz  

EXPO sergi alanına 52 türde ‘Kaktüs ve sukkulent’ dikiliyor

Semih Köken | 05 Ocak 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

EXPO sergi alanına 52 türde ‘Kaktüs ve sukkulent’ dikiliyor

EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda Şakayık Terası’nın arkasındaki alana projede yer alan kaktüs ve sukkulent bitkilerinin dikimine başlandı.

EXPO Kulesi, EXPO Gölü, Yağmur Ormanları Serası’nın da aralarında bulunduğu projelerin yapımı hızla sürerken, bin 121 dönümlük alanda bitkilendirme ve bahçe çalışmaları da devam ediyor. EXPO 2016’nın sembol çiçeği ‘Şakayık’ dikiminin ardından projede yer verilen 1,5 dönümlük alana 52 türde kaktüs dikimine başlandı.

EXPO 2016 Antalya Ajansı Peyzaj ve Bahçe İşleri Direktörlüğü, aralarında sütun, top, zambak ve ipekotugiller türlerinde ve soğuğa dayanıklı kaktüslerin dikiminin yapıldığını, mart ayında da ikinci dikimlerin gerçekleştirileceğini belirtti. Bu arada sergi alanında kaktüs bahçesi kurulacağını öğrenen Sabri Görgülü ile Mustafa Öktem adlı vatandaşlar, evlerinde yetiştirdiği 25 yıllık kaktüsleri EXPO 2016 Antalya Peyzaj ve Bahçe Bitkileri Direktörlüğü’ne alana dikilmesi için teslim etti. Yetkililer, farklı görünümü ve bakımı nedeniyle projede yer alan kaktüslerin zaman içinde boylarının 12 metreye kadar ulaşacağını belirtti.

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle