Hoşgeldiniz  

DİSK: İşçi kiralama, köle simsarlığıdır

Semih Köken | 26 Şubat 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

DİSK: İşçi kiralama, köle simsarlığıdır

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) görüşülen yasa tasarısı ile Özel İstihdam Büroları’na geçici iş ilişkisini de kapsayacak biçimde işçi kiralama yetkisinin verilmek istenmesi, Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Antalya Şubesi tarafından protesto edildi.

Kazım Özalp Caddesi Attalos Heykeli önünde toplanan DİSK üyeleri, tasarının insanlık onuruna yakışmadığını ve köle simsarlığını yasal hale getirdiğini belirtti. Milletvekili Niyazi Nefi Kara’nın da destek verdiği eylemde konuşan DİSK Akdeniz Bölge Temsilcisi Cemal Aybar, konuyla ilgili toplanan Üçlü Danışma Kurulu’nda hiçbir mutabakat olmamasına rağmen, bu yasa teklifinin meclise gönderildiğini, komisyonlardan da apar topar geçirildiğini söyledi.

Özel İstihdam Büroları’na karşı sonuna kadar direneceklerini söyleyen Cemal Aybar, başta iş güvencesinin ortadan kalkacağını ve kıdem tazminatının fiili yok olacağını belirterek, “Bu tasarı ile işçinin ihbar tazminatı da ortadan kaldırılacak. Biz bunlar gibi 20 temel gerekçemizi meydanlarda halka anlatmaya devam edeceğiz” dedi.DHA

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle