Hoşgeldiniz  

Büyükşehir’den sağlık personeline yangın tahliye tatbikatı

Semih Köken | 08 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Büyükşehir’den sağlık personeline yangın tahliye tatbikatı

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi personeline yangın söndürme eğitimi verdi ve tahliye tatbikatı yaptı. Gerçeği aratmayan tatbikatta, personel olası bir yangında neler yapılması gerektiğini öğrendi.

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından, Antalya Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi personeline verilen yangın söndürme eğitimi ve yangın tatbikatı gerçeğini aratmadı. Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde düzenlenen tatbikatta, personele olası bir yangın anında yapılması gerekenler teorik ve uygulamalı olarak anlatıldı. Teorik eğitimin ardından bahçeye çıkan sağlık personeli, kontrollü yakılan ateşi yangın söndürme cihazları ile söndürdü. Tatbikatta ise olası bir yangında üst katta kalanların nasıl kurtarılacağı canlandırıldı.
7’DEN 77’YE HERKES KULLANMASINI BİLMELİ
Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Birim Sorumlusu Şaban Kibar, yangında ilk müdahalenin önemine değinerek, “Bir yangın üç dakikada alev topuna döner, 4 dakika içinde ise her yeri sarar. İtfaiyenin bu sürede yetişme şansımız yok. Ama vatandaş yangın söndürme cihazı ile müdahale etmesini bilirse, üç dakikada büyüyecek yangın başlangıç safhasında söndürülmüş olur. 7’den 77’ye herkes yangın söndürme cihazlarını kullanmasını bilmeli ” dedi.
Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle