Hoşgeldiniz  

Büyükşehir sahilleri yeni sezona hazır

Semih Köken | 26 Mayıs 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Büyükşehir sahilleri yeni sezona hazır

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin en güzel plajları arasında yer alan Mavi Bayraklı Konyaaltı Plajı, BeachPark, Sarısu Mesire Alanı Plajı, Kadınlar Plajı ve Beldibi 1 Atatürk Parkı Plajı yeni sezona hazırlandı.

Türkiye’nin ve dünyanın turizm cenneti Antalya’nın sahilleri, 1 Haziran’da yaz sezonunu açıyor. Hazırlık çalışmaları son aşamaya gelen Büyükşehir Belediyesi’ne ait Kadınlar Plajı, Konyaaltı Plajı, BeachPark, Sarısu Mesire Alanı Plajı ve Beldibi Atatürk Parkı Plajı, yerli ve yabancı misafirlerini en iyi şekilde ağırlamaya hazırlanıyor.

KADINLAR PLAJI’NDA YOK YOK

Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in pozitif ayrımcılık yaparak hizmete açtığı Kadınlar Plajı’nda sezon hazırlıkları tamamlandı. Yaz sezonunda on binlerce kadını ağırlayan Kadınlar Plajı’nda tüm bölümler yenilendi. Kadınların gün boyu rahatlıkla zaman geçirebilecekleri alanda plaj bölümü, market, pastane, restoran ve hamam üniteleri bakımdan geçirildi. 08.00-19.00 saatleri arasında kadınların ücretsiz kullanabileceği 1100 şezlong konuldu. Minderleri su geçirmez kılıflarla değiştirildi. Romatizma hastası yaşlılar için ince kum havuzu oluşturuldu.

ÇOCUKLAR DA UNUTULMADI

Yapılan peyzaj çalışmasıyla daha yeşil bir görünüm kazanan Kadınlar Plajı yanında yer alan Sarısu Deresi üzerine ördek adası oluşturuldu. Çitlerle çevrilen alan ördek ve kuşlar için bir cennete dönüştürüldü. Doğal bir yaşam alanın kazandırıldığı alanda anneleriyle gelen çocuklar da unutulmadı. Çocuklar için doyasıya vakit geçirmeleri için 200 metrekarelik alanda şişme oyun parkı kuruluyor. 9 yaşından küçük çocukların eğlenebilecekleri alanda kadınlar plajda denizin keyfini sürerken çocukları da güvenli bir şekilde günün tadını çıkarabilecek. Hem çocuklar, hem de anneler mutlu bir gün geçirme imkanı bulacak.

SARISU MESİRE ALANI PİKNİKÇİLERİ BEKLİYOR

Yılda 1 milyon kişinin ziyaret ettiği Sarısu Mesire alanı da yaz sezonuna hazırlandı. Mavi bayraklı Sarısu Mesire alanında şezlong ve şemsiyelerin yenilenmesinin yanında sahil yeniden düzenlendi. Kış aylarında olumsuz hava şartlarından zarar gören her nokta onarıldı. Piknikçilerin uğrak yeri olan plajda, banklar ve oturma grupları boyanırken, yeni duş ve soyunma kabinleri yapıldı. Mesire alanında yer alan büfeler de fiyat düzenlemelerine gidilerek sabit fiyat uygulandı. Peyzaj çalışmasıyla görselliği ön plandaki alanda, vatandaşların rahatlıkla ibadetlerini gerçekleştirilebilecekleri mescitler yenilendi.

KONYAALTI, BEACH PARK

Türkiye’nin ve dünyanın en güzel sahillerinden Konyaaltı Plajı, Beach Park ile birlikte yaza hazır hale getirildi. Yenilenen ve sayısı arttırılan duş ve soyunma kabinleriyle tüm vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği bir sahile dönüştürüldü. Tuvaletler tekrar bakımdan geçirilerek, hijyen çalışması yapıldı. Arızalı musluklar, düşen fayanslar onarıldı. Ücretsiz internet hizmeti altyapısı yenilenerek, gücü yükseltildi. Vatandaşlar, bir yandan sahilde denizin keyfini çıkarırken bir yandan da ücretsiz internete erişebilecek. 2 bin 400 şezlong ve 1800 şemsiye vatandaşların hizmetinde olacak. Vatandaşlar için plajda ücretsiz ve ücretli kısımlar oluşturuldu. Plajlarda tüm hizmetlerin ücretsiz verildiği alanların yanı sıra şezlong ve şemsiye ücretinin ücretli olduğu bölümlerde hazırlandı. Bu alanlarda şezlong ve şemsiye ücreti 5 TL olarak belirlendi.

Büyükşehir Belediyesi Beldibi 1 Atatürk Plajı’nda da duş, soyunma kabini, büfe, tuvalet, şezlong ve şemsiyeler yeniledi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle