Hoşgeldiniz  

Başkan Türel’den çok özel yemek

Semih Köken | 08 Mart 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Başkan Türel’den çok özel yemek

ANTALYA Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde, Büyükşehir Belediyesi’nin kadın çalışanları ile yemekte bir araya geldi.

ANTALYA BUYUKSEHIR BELEDIYE BASKANI MENDERES TUREL, 8 MART DUNYA KADINLAR GUNU'NDE, BUYUKSEHIR BELEDIYESI'NIN KADIN CALISANLARI ILE YEMEKTE BIR ARAYA GELDI. (EBRU TUREL - MENDERES TUREL) (fOTO:ANTALYA-DHA)
Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, belediyenin kadın çalışanlarıyla yemekte buluştu. Cam Piramit’teki etkiliğe Başkan Türel, eşi Ebru Türel ile birlikte katıldı. Kadın çalışanların alkışları ile salona giren Türel, sevgi çemberine alındı. İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı sanatçılarının müzikleriyle renklendirdiği etkinlikte, tüm kadın çalışanlara karanfil verildi ve gümüş küpe hediye edildi. Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan Başkan Menderes Türel, “Bizim için esasen çalışma hayatında kadın erkek ayrımı yoktur, bizim geleneğimizde de çalışma kanunlarımızda da kadın ve erkek arasında ayrımcılık yoktur. Ayrım değil, ama biraz fark varsa o da kadın kardeşlerimizin üstünlüğüdür” dedi.

EN ÇOK KADIN ÇALIŞANI OLAN KURUMUZ

Büyükşehir Belediyesi olarak Antalya’da en fazla kadın çalışanı olan kurum olduklarını belirten Türel, şöyle konuştu: “Kısmi zamanlı çalışan, şirketlerde çalışan personel ile birlikte 1172 kadın çalışanımız bulunmakta.. Birçok önemli görevde de kadın arkadaşlarımız önemli görevlerdedir. Her zaman söylediğim gibi, birçok altyapı projesi, büyük projeler yapıyoruz, ama en önemli işimiz aileye, kadınlara, çocuklara, yaşlılara, engellilere, yoksullara dönük sosyal hizmetlerimizdir” dedi.

KADIN KİMSESİZ DEĞİL

Başkan Türel, Türkiye’de kadının çalışma hayatındaki yeri, kız çocuklarının eğitimi ve kadınlara dönük sosyal ve ekonomik desteklerde son yıllarda çok büyük bir atılım gerçekleştiğini kaydetti. “Kadın kimsesiz değil, artık devlet var, belediyeler olarak biz varız” diyen Türel, “2015 yılında 135 konuk evi hizmet vermektedir. Eşi Vefat Eden Kadınlara Düzenli Nakdi Yardım Programı hayata geçirilmiştir. 2015 sonu itibarıyla yaklaşık 295 bin kadına aylık 250 lira düzenli nakdi destek verilmektedir” diyekonuştu.

EVİN REİSİ KADINDIR

“Türkiye’de aile reisi kağıt üzerinde erkektir, ama fiiliyatta hepimiz biliyoruz ki, evin reisi kadındır” diyen Başkan Türel, şöyle devam etti: “Türkiye’de çocuk eğitimi kadınların üzerindedir, evin bütçesi kadına çok bağlıdır, ailenin sosyal bağları, komşuluk ve akrabalık ilişkileri kadından sorulur. Erkekler daha çok dışarıda hava atarlar, ama evin içinde durum farklıdır. Türkiye’de kadının ev yükü gerçekten ağırdır. Çalışan kadınların yükü ise 2 misli fazladır. Bu sebeple biliyorum ki, hepiniz çok fedakarca çalışıyorsunuz. Bugün bu yemekle aslında sizlere bu fedakarlığınız için özel olarak teşekkür etmek istedim.”

EŞİNE ÖZEL TEŞEKKÜR

Konuşmasında eşi Ebru Türel’e özel olarak teşekkür eden Başkan Menderes Türel, “Gecesi gündüzü olmayan bir şekilde çalışıyoruz. Ne saat ne de gün ve gece demeden oradan oraya koşturuyoruz. Ben de şahsen aile işlerinin büyük kısmını Ebru hanımefendiye bırakmış durumdayım. Özellikle de kadınlara ve ailelere dönük sosyal hizmetlerde bize katkısı büyük oluyor, bu vesileyle kendisine de teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.

NİHAT AKÇER’İN TÜRKÜLERİYLE COŞTULAR

Başkan Türel, gecede belediyenin kadın çalışanları adına eşi Ebru Türel, ANSET Genel Müdürü Gaye Doğanoğlu, Yazı İşleri Daire Başkanı Ruhiye Sami, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Ayşe Üstündağ, Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Hülya Atalay’a çiçek verdi. Başkan Türel’in programdan ayrılmasının ardından kadınlar İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı sanatçısı Nihat Akçer’in hareketli türküleri eşliğinde halay çekerek, gönüllerince eğlendi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle