Hoşgeldiniz  

AOSB’den EXPO 2016’ya kurumsal bahçe

Semih Köken | 31 Mart 2016 | Antalya Haber, EXPO 2016, Gündem, Yaşam A- A+

AOSB’den EXPO 2016’ya kurumsal bahçe

ANTALYA Organize Sanayi Bölgesi, EXPO 2016 Antalya’da kurumsal bir bahçe oluşturmak için çalışmalara başladı.

Antalya Organize Sanayi Bölgesi, EXPO 2016 Antalya’da 500 metrekarelik kurumsal bir bahçe oluşturmak için hazırlıklara başladı. Türk sanayi sektörünün de temsil edileceği bahçede, çiçek ve çocuk temasının yanı sıra ‘Bu toprakları sanayi ile kalkındırıyoruz’ teması işlenecek. EXPO Kulesi ve kongre merkezinin bulunduğu bölgede kurulacak bahçenin 400 metrekarelik bölümüne Antalya OSB’nin kendi serasında yetiştirdiği yaklaşık 6 bin adet mevsimlik çiçek, 1000 adet çalı grubu bitkisi ve çeşitli türlerdeki ağaçların ekilmesi planlanıyor.

Proje kapsamında alana ayrıca süs havuzu, çocuk oyun parkı, dinlenme ve sergi alanları yapılacak. 100 metrekarelik alana inşa edilecek 6,5 metre yüksekliğindeki tanıtım salonunun üzeri ise tamamen toprak ve yeşil alanla kaplanıp bina üzerinde bir seyir bahçesi oluşturulacak.

DOĞAYLA BÜTÜNLEŞEN OSB

EXPO 2016 alanındaki çalışmaların mart ayı ortalarında başladığını ve kısa sürede önemli bir mesafe kat edildiğini belirten Antalya OSB Başkanı Ali Bahar, “Doğa ve çevre hassasiyeti ile ön plana çıkan, bu hassasiyetini ‘En Yeşil’ ve ‘En Çevreci OSB’ ödülleri ile taçlandıran Antalya OSB’nin, çiçek ve çocuk temalı bir organizasyonda yer alması gerçekten çok anlamlı. Çünkü EXPO 2016 Antalya’nın bünyesinde barındırdığı düşünce, bizlerin uzun süredir üzerinde hassasiyet gösterdiği ve bu minvalde hareket ettiği şeylerle birebir örtüşüyor. Çünkü bizler çocuklarımızdan emanet aldığımız bu toprakları dokusuna zarar vermeden ve de kalkındırarak onlara layığıyla teslim etmek için çalışıyoruz” dedi.

ANTALYA SANAYİSİ TANITILACAK

ANTALYA ORGANIZE SANAYI BOLGESI, EXPO 2016 ANTALYA'DA KURUMSAL BIR BAHCE OLUSTURMAK ICIN CALISMALARA BASLADI.(ALI BAHAR)(FOTO:ANTALYA-DHA)
2012 yılından bu yana kendi seralarında çiçek ve bitki üretimi yaptıklarını ve bu çiçekleri sanayicilerine ücretsiz olarak dağıttıklarını hatırlatan Bahar, “Bölgemizde başlattığımız doğa ve çevre bilincini EXPO 2016 sayesinde daha geniş kitlelere ulaştırma şansını yakalamış olacağız. Tabi ayrıca uluslararası arenada önemli bir yere sahip bu dev organizasyonda hem bölgemizi hem de sanayi sektörünü tanıtıp Antalya’mızın marka değerine katkıda bulunma onuruna erişeceğiz” dedi.dha

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle