Hoşgeldiniz  

“ANTALYA’YI DÜNYANIN DAVOS’U YAPACAĞIZ”

Semih Köken | 31 Ocak 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

“ANTALYA’YI DÜNYANIN DAVOS’U YAPACAĞIZ”

YÖRSİAD ( Yörük anayici İş Adamları Derneği Başkanı ) Semih BEKEN

“ANTALYA’YI DÜNYANIN DAVOS’U YAPACAĞIZ”

3. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirerek yoluna kararlılık ile devam eden YÖRSİAD (Yörük Sanayici ve İş Adamları Derneği ),  üyelerinin özveri ve destekleri ile Antalya’nın birleştirici gücü olarak çalışmalarına devam ediyor. YÖRSİAD Porto Bello Hotel’de düzenlenen Basın Toplantısı ile gelecek 3 yılda belirlenen yol haritasını ve gelecekteki çalışmalarını düzenlediği basın toplantısı ile paylaştı. Toplantıda Başkan Semih Beken’in yanı sıra, Yönetim Kurulu üyeleri Erhan Tunç, Ezgican Aydoğan, Funda Gülel, Okan Kırmızı, Alper Oral, Aykut Ege, Murat Ulusoy, Nursel Aydın, Osman Güngör, Reşat Güney, Seyfettin Şahin de yer aldı. Toplantıda üç yıllık proje özetini Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Güney yaptı.

Uluslararası Akdeniz Ekonomik Zirvesi’ni gerçekleştireceğiz!

Çok sayıda basın mensubunun takip ettiği toplantıda konuşan Başkan Semih Beken, YÖRSİAD olarak derneğin hem kültür hem de ekonomi tarafının bulunduğunu söyleyerek, çok önemsedikleri ve bu yıl Ekim-Kasım-Aralık dönemlerinde arasında öngördükleri “Uluslar arası Akdeniz Ekonomi Zirvesi”ni gerçekleştireceklerini söyledi.

Semih Beken’ yaptığı açıklamasında “Geniş katılımlı ve ilk kez yapılacak  “Uluslararası Akdeniz Ekonomi Zirvesi“ni 2016 Ekim-Kasım aylarında gerçekleştireceğiz. Zirveyi her yıl gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Uluslararası Akdeniz Ekonomik Zirvesi ile dünyadan ve Türkiye’den önemli konuşmacıları ve iş insanlarını buluşturacağız.  Zirvede Global ve yerel konuları tartışacağız.  Dünyaca ünlü ekonomistleri, dünyanın ve Türkiye’nin en büyük şirketlerinin CEO ve yöneticileri ile siyaset dünyasından önemli isimleri konuşmacı olarak davet edeceğiz. Sonuçlarını her zirve sonrasında rapor haline getirerek paylaşımda bulunacağız. Gelenekselleştirerek Antalya’yı ekonominin zirve merkezlerinden biri haline getirmeyi hedefliyoruz.Bu çalışmalarda ülkemizin ve Antalya’nın önemli tüm kurum ve kuruluşlarını ziyaret ederek desteklerini isteyeceğiz. YÖRSİAD olarak Bu zirveyi Antalya’mıza kazandıracağız” dedi.

Sosyal projelere destek veriyoruz!

YÖRSİAD’ın her geçen yıl daha da profesyonel bir yapı ile hareket etiğine dikkat çeken YÖRSİAD Başkanı Semih Beken, YÖRSİAD’ın amaçlarını da şöyle özetledi:

“ Amaçlarımız tek güç haline gelerek, kurumsal yapısı ile ülkemizin, bölgenin ve üyelerinin gelişimi için çalışmak ticari iş birliklerini, bilgiyi geliştirmek ve güçlendirmek, derneğimizin bölgesel bir güç olmasını sağlamak ve kamuoyuna fayda sağlayacak sosyal projeler üretmek, destek sağlamaktır”

YÖRÜK köyünü ülkemize ve turizme kazandıracağız!

Toplantıda üç yıllık proje özetini Yönetim Kurulu Üyesi Reşat Güney sundu.  Güney yaptığı sunumda, “Kadın üye sayımızı arttırarak bölgemiz içindeki en yüksek orana ulaşmayı istiyoruz. Ulusal bir SİAD olmak için İstanbul’da (önceliğimiz) İzmir’de bölgemizden çıkarak iş hayatlarını sürdüren iş adamları ile buluşarak YORSİAD ı ülke çapına taşımak istiyoruz. Üyelerimiz için ülkemizdeki ve dünyadaki ticari web sayfalarına üye olarak bilgilendirmede bulunacağız.Bölgemizde ve Ülkemizdeki tüm iş adamları dernekleri ile iletişimi sürekli kılacağız. Bölgemizin ve üyelerimizin gelişimi için YORSİAD AKADEMİ‘yi hayata geçirdik ve eğitimlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Bölgemizin ve üyelerimizin gelişimi için YORSİAD AKTİF’i hayata geçireceğiz, böylelikle farklı spor ve aktivitelerinin Antalya da olmasını sağlayacağız. Şehri ve gündemi ilgilendiren güncel her konuda, toplantıda, davet ve etkinlikte  YK olarak katılım sağlayıp destek olacağız. Bölgemizdeki başarılı bir sporcumuzu destekleyerek gelişimine ve başarılarına destek olacağız. AÇEV Eğitimleri ile aile ve çocuk eğitimine destek vermeye devam edeceğiz. En büyük hedeflerimizden bir tanesi de YÖRÜK köyünü ülkemize ve turizme kazandıracağız. Yörük Kültürünü tüm dünyaya tanıtmayı hedefliyoruz” dedi.

Yörük kültürünü koruma ve yaşatmayla ilgili proje ve oluşumları destekleyeceğiz!

Reşat Güney son olarak yaptığı açıklamasında, “Amaç ve Hedeflerimizi Ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkıda bulunarak; sektörel, bölgesel ve ulusal politikaların oluşmasını, Üyelerimiz arasındaki koordinasyon ve işbirliğinin en üst düzeye çıkarılmasını sağlamak ile Yörük kültürünü koruma ve yaşatmayla ilgili proje ve oluşumları desteklemek  olan vizyonumuza uygun olarak belirledik” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle