Hoşgeldiniz  

Alper Demirbaş; ‘Sokağa çıkma yasağı uygulansın’

SEMİH KÖKEN | 24 Mart 2020 | Gündem, Kemer Güncel A- A+

Profesör Dr. Alper Demirbaş, twitter paylaşımları ile sokağa çıkma yasağı uygulanmasını istedi, “Sokağa çıkma yasağı uygulanmadan bu iş bitmedi, bitmez de’ dedi.

“Kim ne derse desin, bir Tıp Profesör’ü olarak diyorum ki” mesajını yazıp altında da “#Sokağacikmayasağışarttir” hashtagini paylaşan Demirbaş, İngiltere’nin de aralarında bulunduğu Irak, İtalya, Tunus, Belçika, Fransa, İspanya, Sırbistan ve Yunanistan 9 ülkede sokağa çıkma yasağı uygulandığına ilişkin tweetler attı ve bunları retweet etti.

Prof. Dr. Demirbaş, Amerika’nın da 32 eyaletinde sığa çıkma yasağı başlattığını belirterek şöyle dedi; “Türkiye’de neden uygulanmıyor… Çünkü, bu sokağa çıkma yasağının ekonomiye yük getireceğinden korkuyorlar. Böyle bir düşünce yönetimin zafiyetidir. Suriye’den gelenlere 40 milyar para ayıranlar vatandaşına da para ayırmak ve bakmak zorundadır.”

Prof. Dr. Demirbaş, devletin vatandaşlarına en az 2 hafta bakma planlarını yapmak zorunda olduğunun altını da çizerek, ”Hem evde kalın demek, hem de bunun toplumsal altyapısını yapmamak bir büyük zaafiyettir #Sokagacikmayasagisarttir” tweetini de paylaştı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle