Hoşgeldiniz  

ZEHİR TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE

Deniz Porsuk | 17 Mart 2021 | Antalya Haber A- A+

ZEHİR TACİRLERİNE BÜYÜK DARBE

Antalya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla MücadeAntalya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince sabaha karşı Zeytinköy bölgesi başta olmak üzere Kepez ve Aksu ilçelerinde 2 bin 500 polisin katılımıyla hava destekli, ‘Mavi Bayrak’ operasyonu gerçekleştirildi. Vali Yazıcı operasyonla ilgili, “Sokak satıcılarına yönelik 200 şüpheli gözaltına alındı. Bu Türkiye’de son yıllarda yapılan en büyük operasyonlardan biridir” dedi.le Müdürlüğü ekiplerince 3 ay süren çalışmalar sonucunda gerçekleştirilen ‘Mavi Bayrak’ uyuşturucu operasyonu hakkında basın açıklaması yapıldı. Konu hakkında detayları aktaran Vali Yazıcı, İlk aşamada 200 şüpheli şahsın yakalandığını söyledi. Yazıcı, “Uyuşturucu ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” dedi.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Daire Başkanı İbrahim Hakkı Seydioğulları ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan’ın katılımıyla, 3 ay süren çalışmalar sonucunda 2 bin 500 polisin katılımıyla sabaha karşı düzenlenen ‘Mavi Bayrak’ operasyonu hakkında basın açıklaması düzenlendi. Zeytinköy bölgesi olarak bilinen Muratpaşa ilçesinde bulunan Yeşildere, Gebizli, Doğuyaka mahalleleri, Kepez İlçesinde bulunan Baraj, Habipler mahalleri, Aksu İlçesinde bulunan Atatürk ve Cihadiye Mahallelerinde uyuşturucu madde satışı yapıldığı bilgisiyle harekete geçildiğini söyleyen Vali Ersin Yazıcı, ilk aşamada 200 şüpheli şahsın yakalandığını belirterek, “Operasyon kapsamında yakalama faaliyetleri devam etmektedir. Bu sayı artabilir. Uyuşturucu ile mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir” ifadelerini kullandı.

“SONUÇLARINI HEP BİRLİKTE GÖRECEĞİZ”

Uyuşturucu ticareti yaptığı belirlenen sokak satıcılarına yönelik 318 ekip ve 2 bin 500 personelin katılımıyla çok sayıda adrese gerçekleştirilen ‘Mavi Bayrak’ operasyonunun ilk aşamasında 200 şüpheli gözaltına alınırken, çok sayıda satışa hazır vaziyette uyuşturucu madde, 4 tabanca, 10 tüfek, 2 bıçak, 186 adet fişek ele geçirildi. Operasyonun devam ettiğini kaydeden Yazıcı, bu sayıların artabileceğine dikkat çekerek, “200 şüpheli yakalanmış ve çok kısa süre içinde adliyeye çıkaracağız. Şunu vurgulamak istiyorum, bu çalışma 3, 3 buçuk aylık titiz bir çalışmadır. Sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Kuvvetli delillerle satıcılık yaptıklarını ispatlayabileceğimiz, elimizdeki ciddi delillerle adliyeye çıkartacağımız bir gruptur. Turizmin başkentinde inşallah bundan sonra daha güvenli şekilde tüm misafirlerimizi ağırlayabileceğimizi söylemek isterim. Ağırlıklı olarak Zeytinköy olarak tabir edilen bölge başta olmak üzere Kepez’in, Aksu’nun bazı mahallelerinde de bu operasyonla kişiler alınmıştır” diye konuştu.

“KUVVETLİ DELİLLERİMİZ VAR”

Mavi Bayrak operasyonunun, Türkiye’de son yıllarda yapılan en büyük operasyonlardan biri olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Bu illetten toplumumuzu, Antalyalı hemşerilerimizi kente gelecek olan yerli ve yabancı misafirleri koruma amacı içindeyiz. İl Emniyet Müdürlüğü olarak bunu belli oranda başardığımızı, bundan sonra da tüm dünyaya bu manada güven vererek yolumuza devam edeceğimizi söyleyebiliriz. Bu operasyonu narkotik şube düzenlese de diğer şubelerin de katkısıyla 2 bin 500 civarındaki emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Narkotik Daire Başkanlığı ülke genelindeki büyük organizasyonlara dahil oluyor. Bu Türkiye’de son yıllarda yapılan en büyük operasyonlardan biridir. Çok titiz bir çalışmadır. Adliyeye çıktıktan sonra da sonuçları görülecek, kuvvetli delillerimiz olduğu için önemli bir operasyonun olduğu belirli olacak” dedi.

SOKAK SATICILARINA BASKIN

200 şüphelinin adliye boyutundan sonra operasyonun büyüklüğünün ortaya çıkacağını dile getiren Yazıcı, “Birkaç gün içinde rakamlar ve miktar ortaya çıkacak. Kilo bazında çok büyük bir miktar söz konusu değil ama alınan kişilerin adli sonuçları yönünden operasyonun büyüklüğü ortaya çıkacak. Ağırlıklı olarak alınanların büyük çoğunluğunu sokak satıcıları oluşturuyor. Antalya’mızı hep birlikte ve daha güvenli hale getirmeye devam edeceğiz” sözlerine yer verdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle