Hoşgeldiniz  

ÜÇÜNCÜ HAVAALANI DEMRE’YE

SEMİH KÖKEN | 25 Nisan 2015 | Antalya Haber, Siyaset A- A+

Antalya’nın Demre İlçesi’ne bağlı Belören Mahallesi’nde 19. Muskar Katmer Şenliği düzenlendi. Şenliğe ikinci kez katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Antalya’ya yapılması planlanan üçüncü Havalimanı’nın yerinin muhtemelen Demre olacağını açıkladı.

Demre’nin 900 metre yüksekliğindeki dağ köyü, eski adı Muskar olan Belören’de, 19. Muskar Şenliği düzenlendi. Şenliğe, Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Menderes Türel, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, Büyükşehir Demre Hizmet Birimi Koordinatörü Veli Sertbaş, Ak Parti İlçe Başkanı Bayram Arıcı, mahalle muhtarları ve üç bine yakın kişi katıldı.

Davul zurna eşliğinde şenliğe katılan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i, vatandaşlar ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Tuğba Karakuş hareketli şarkılarıyla karşıladı.

BÜYÜKŞEHİR YASASINI ELEŞTİRENLERE SERT ÇIKTI

Burada bir konuşma yapan Menderes Türel, Büyükşehir Yasası’na muhalefetin yaptığı eleştirilere sert çıktı. Türel, “Seçimlerden önce, ‘biz sadece seçimden seçime sizi hatırlayanlardan olmayacağız’ demiştik. Seçim bitti, 20 gün sonra burada 18’inci şenliklerimiz için buradaydık. Büyükşehir Belediyesi buraları gelip yapılamayan hizmetler gerçekleşsin diye sınırlarını genişletiyorken, çıktılar dediler ki; “Antalya’dan Muskara hizmet mi gidecekmiş?”, “Antalya’dan Demre’ye hizmet gitmez”, şimdi gelsinler görsünler, Yavu’da dağın en tepesindeki Fatma Nine’nin evine nasıl su götürülüyormuş görsünler, ondan sonra konuşsunlar” diye konuştu.

“SÖZ VERDİM. GEREKİRSE DAĞI DELERİM”

Muhalefetin işinin sadece yalan vaat olduğunu öne süren Türel, konuşmasına şöyle devam etti:

“Onlar bol bol konuşmaya alışmışlar. İşleri güçleri muhalefetin, yalan vaat, mazeret, hizmete gelince yan gel yat. Ama gece gündüz çalışırsanız o zaman hizmet gelir. Menderes Türel boşuna söylemiyor. Çünkü Menderes Türel, Muskar’ın sorunuyla yatıyor, Muskar’ın sorunlarıyla kalkıyor. Sen Muskar’a suyu getirirsen Muskarlı olursun. Bizim ağzımızdan çıkan söz senettir. Biz yapamayacağımız işe evet demeyiz. Eğer söz veriyorsak da o iş Allah’ın izniyle yapılır. Ben buraya geldiğimde size söz verdim. Güzel Muskarımızın eğer su sorunu varsa bu sorunu çözmek benim işim. Gerekirse dağları delerim, Muskar’a suyu getiririz demiştim. Şimdi 35 km öteden, Muskar’a suyu getirecek çalışmanın projesini tamamladık. İhalesi 20 gün sonra yapılıyor. Hemen inşaat başlayacak ve 35 km öteden Muskar ve Çağman mahallelerine su bu sene geliyor”

ÜÇÜNCÜ HAVAALANI DEMRE’YE

Konuşmasının sonunda, yapılması planlanan ve herkesin ‘nereye yapılacak?’ diye merak ettiği Antalya’nın üçüncü havaalanı için de net konuşan Türel, “Bu bölgenin en büyük eksiği, havaalanı. Bununla da ilgili Ulaştırma Bakanlığımız ekiplerini gönderdi. Muhtemelen Demre’de, büyük uçakların da inip kalkabileceği bir havaalanı yapılacak. Biz diyorsak yaparız. Biz çalıştıktan sonra, Allah izin verdikten sonra imkansız yoktur. Biz çalışırız, nasıl Muskar’a suyu getiriyorsak, bu büyük projeleri Demre’ye kazandırırız” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Menderes Türel, Sanatçı Tuğba Karakuş’un seslendirdiği hareketli türkülerle, vatandaşlarla birlikte şenlik meydanında oynadı. Türel daha sonra Antalya’ya hareket etmek üzere Demre’den ayrıldı.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle