Hoşgeldiniz  

Elvan; “Antalya’yı Güçlendirmek ve Kalkındırmak İçin Geldim”

SEMİH KÖKEN | 25 Nisan 2015 | Antalya Haber, Siyaset A- A+

AK Parti İl Başkanlığı tarafından Konyaaltı İlçesi Çakırlar Mahallesi’nde düzenlenen mitingde konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, “Ben sizlere hizmet etmek, Antalya’yı güçlendirmek ve kalkındırmak için geldim” dedi.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili adayı Lütfi Elvan, AK Parti İl Başkanlığı tarafından Konyaaltı İlçesi Çakırlar Mahallesi’nde düzenlenen mitinge katılarak vatandaşlara seslendi. Meydanı dolduran coşkulu kalabalığa seslenen Elvan, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve hükümet tarafından yürütülen projeleri hatırlattı. Slogan ve tezahüratlarla konuşması sık sık kesilen Elvan, Antalya’da turizmin 12 aya yayılması için gerekli çalışmaları başlattıkları söyledi. Elvan, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel ve hükümetimiz tarafından yürütülen projeleri biliyorsunuz. Turizmin 12 aya yayılması için gerekli çalışmaları başlattık. Özellikle Konyaaltı sahil şeridine yönelik bir projemiz var.  Ayrıca Boğaçayı projesi var.  Boğaçayı projesi sadece Çakırları ve Konyaaltı’nı değil Antalya’yı ayağa kaldıracak bir proje. Ben de destek vereceğim ve Menderes başkanımızla Boğaçayı projemizi gerçekleştireceğiz” dedi.

Bu ülkeye bugüne kadar hizmet ettiklerini söyleyen Elvan, sözlerinin şöyle sürdürdü; “AK Parti hükümeti olarak geceli gündüzlü çalıştık bundan sonra da geceli gündüzlü çalışarak sizlerin hizmetine her türlü projeyi sunacağız. Bir başka projemizde Tünek tepe projemiz. Bu konuda da Menderes başkanımıza her türlü desteği veriyoruz. Haziran ayında 1200 kişi kapasiteli teleferiğimiz hizmete giriyor. Yine sizin merak ettiğiniz Batı Çevre Yolu’nun 6 kilometrelik kesimini haziran ayına kadar bitireceğiz. Biliyorsunuz tamamı 14 kilometre. Köprülerin geçtiği yerlerde imarla ilgili sıkıntılar var. O sıkıntılar olmasaydı üç ayda bitirirdik. Hedefimiz yolu bu yılsonu itibariyle yani 2015 yılı sonunda bitirmek.  İmarla ilgili sorunu çözmeye çalışıyoruz. İmarla ilgili sorunlar uzarsa bir ay belki sarkabilir. Yolu en kısa sürede bitireceğiz”.

Son 12 yılda Antalya’da, Çakırlar’da, Konyaaltı’nda çok önemli gelişmeler olduğuna dikkat çeken Elvan, “Bir taraftan Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Türel, bir taraftan merkezi hükümetimiz önemli işlere imza attı ve ciddi yatırımlar yaptı. Ama Menderes Türel bir 4 yıllığına ara verdi o dönemde Antalya bir şey görmedi. Menderes Başkan tekrar geldi yine icraatlar başladı” dedi.

“Ben sizlere hizmet etmek için, Antalya’yı güçlendirmek kalkındırmak için geldim” diyen Elvan, yatırımların bundan sonra da hızla devam edeceğini söyledi. Mitinge katılanlara “Antalya’ya hızlı tren istiyor musunuz? diye soran Elvan, “Bunu samimi olarak soruyorum. Aranızda istemeyenler olabilir çünkü biz 150 milyon yolcu kapasiteli, dünyanın en büyük havaalanını yapıyoruz ama onun yapılmasını istemeyenler var” diye konuştu.

Yüksek hızlı treni Türkiye’ye AK Pati iktidarının getirdiğine vurgu yapan Elvan, vatandaşın memnuniyet oranının yüzde 98 olmasının sevindirici olduğunu söyledi. Antalya’yı iki farklı hızlı tren hattıyla buluşturacaklarını belirten Lütfi Elvan, hızlı tren için ilk kazmanın 2016’da vurulacağını açıkladı.

Milliyetçiliğin iş, aş yapmak olduğuna işaret eden Elvan, “Milliyetçilik, ülkeye yatırım yapmakla olur. Biz gerçek anlamda milliyetçiyiz. Vatanımızı, milletimizi, insanımızı seviyoruz. Bu ülkenin istikrarını bozacak hiçbir şeye izin vermeyelim. İstikrar, bu ülkenin kalkınması için olmazsa olmazdır. Bu ülkeyi karıştırmaya çalışıyorlar. Bugüne kadar başaramadılar, bugünden sonra da başaramayacaklar. O yüzden 7 Haziran’a kadar gençlerimiz, kadınlarımız, bu ülkeyi sevenler çalışmalıyız. Türkiye’nin istikrarını korumak için çalışmalıyız” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle