Hoşgeldiniz  

Başkan Türel, esnafımızla kol kola yürüyoruz

SEMİH KÖKEN | 05 Haziran 2015 | Antalya Haber, Siyaset A- A+

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Şoförler Odası ve Otomobilciler Odası’nda Antalya ve İlçe Oda başkanlarıyla bir araya geldi.  Oda başkanlarına ve taksici esnafına 1 yıl içinde yapılan hizmetleri anlatan Başkan Türel, “1 yıl içerisinde 100 projeyi ya bitirdik. Ya temelini attık.  Ya da projesi devam ediyor. Bu 3-4 günde bir proje demek. Bu hizmetleri sizin sayenizde gerçekleştiriyoruz. Bu yüzden bu hizmetlerin gerçek sahibi sizsiniz. 2004-2009 arasında 11 kavşak yaptık. Bizden önceki dönem 1 tane bile yapamadı. Ancak şarkıya türküye 50 trilyon buldular” dedi.

TASARRUF YAPTIRIYORUZ

Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerinin insan odaklı olduğunu vurgulayan Başkan Türel, “ Boş vaatlerle hizmet yapılmaz. Para saçarak zenginlik olmaz. Ekonomiyi zenginleştiren yatırımdır. Biz 1 yılda hem borç ödedik hem yatırım yaptık. Biz tüm hizmetlerimizde sizleri düşünüyoruz. Sizin bir kuruşunuzun hesabını yapıyoruz. Ne kadar tasarruf yaptırırız diye hesaplar tutuyoruz. 2004-2009 arasında 5 kavşak hizmete açtık. Ekonomi uzmanlarının yaptığı araştırmaya göre 5 kavşağın 1 yıllık tasarruf maliyeti 13.4 trilyon lira. Milletimiz o kavşakları kullanarak 13.4 trilyon lira tasarruf sağladı. Çünkü kırmızı ışıkta beklemiyor. Benzin mazot yerinde kalıyor dur kalk olmuyor. Lastik yıpranmıyor kaymak gibi yoldan geçiyor. Bunları alt alta koyduğunuzda tasarruf çıkıyor. Şimdi yine göreve geldik. 1 yılda 6 kavşak yaptık. Bu yılın sonuna kadar 6 tane daha yapacağız. Toplam 12 kavşak 1,5 senede hizmette olacak. Ve vatandaşımızın yapacağı tasarruf daha da yükselecek 20 milyon tasarruf yapmış olacak. İşte insan odaklı hizmet budur” dedi.

SİZ İSTEDİNİZ BİZ YAPTIK

Siyasi yaşamında seçim kazandığını ve kaybettiğinide hatırlatan Başkan Türel, ancak bundan hiç yılmadığını çalışmaya devam ettiğini belirtti. Milletvekilliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevinde Antalya’yı hiçbir zaman unutmadığını ve ihmal etmediğini belirten Başkan Türel, Şoförler Odası’nın UKOME içerisinde yer alması için yaptıkları gayretleri anlattı. İlk belediye başkanlığı döneminde Şoförler Odası’nın UKOME içerisinde yer almadığını belirten Başkan Türel, “ Kanunda olmasa da ben Şoförler Odası’nın onay imza yetkisi olmadan UKOME içerisinde temsilcisini bulunduruyordum. Ama şimdi ne yaptık. Tüm bakanlık ve başbakanlık görüşmelerimiz neticesinde artık yasal olarak kanunen UKOME’ler de oy kullananlar hukuki temsilci olarak bulunabiliyor. Siz istediniz biz yaptık” dedi.

HAKKINIZI YEDİRMEM

Büyükşehir Yasası ile hizmet alanlarının Kaş’tan Gazipaşa’ya kadar uzandığını anlatan Başkan Türel,  “Biz esnafımızla kol kola yürüyoruz. Geçmişte de aynısı yaptık şimdide aynısı yapıyoruz. Bütün taksi duraklarımızın sorunlarını biliyoruz. Tek tek durak yerlerini ziyaret ediyoruz. Sizin haklarınızın savunulması konusunda temsilciniz var.

Turistik bölgelerde biliyoruz rent a carlar taksiciliğe soyunuyor. Ne taksiciler rent a car’lık yapacak ne de rent a carlar taksicilik yapacak.Ben buna müsaade etmem. Denetim komisyonlarını derhal kurup denetimlere başlayacağız. Sizin hakkınızı kimseye yedirmem. Taksi fiyat artışlarıyla ilgili talepleriniz var. Bu konuda da çalışmalar yapacağız” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle