Hoşgeldiniz  

Antalya Ekibi İshak Paşa Sarayı’nı Ziyaret Etti

Semih Köken | 03 Temmuz 2016 | Antalya Haber A- A+

Antalya Ekibi İshak Paşa Sarayı’nı Ziyaret Etti

Ağrı’ya gelen Antalya ekibi, “Kardeş Şehir” projesi kapsamında İshak Paşa Sarayı’nı ve Ahmed-i Hani Türbesi’ni ziyaret etti.

Antalya Ekibi İshak Paşa Sarayı'nı Ziyaret Etti

Ağrı‘ya gelen Antalya ekibi, “Kardeş Şehir” projesi kapsamında İshak Paşa Sarayı‘nı ve Ahmed-i Hani Türbesi’ni ziyaret etti.

AK Parti’nin batı ve doğu illeri arasında diyalog ve iş birliği sağlanması amacıyla başlattığı “Kardeş Şehir” projesi kapsamında Ağrı‘ya gelen Antalya ekibi, İshak Paşa Sarayı‘nı ve Ahmed-i Hani Türbesi’ni ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklama yapan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Doğu Anadolu Bölgesi’nin en önemli şehirlerinden Ağrı‘nın çok büyük bir medeniyet ve kültür birikimidir. Doğubayazıt‘ta hem İshak Paşa Sarayı‘nı hem de Ahmed-i Hani Türbesi’nin ziyaret ettik. Bunlar çok anlamlı ziyaretler. Zaten proje çok anlamlı bir proje. AK Parti Genel Merkezi‘nin sürdürdüğü bir proje. Kardeşlik köprülerini derinleştirmeye ve güçlendirmeye dönük bir projedir. Teröre karşı büyük bir mücadele verilmesi gerekmektedir. Bizim mücadelemiz elbette ki silahla verilecek bir mücadele değil. Silahla verilecek mücadeleyi silahlı güçlerimiz ve kolluk kuvvetlerimiz gerçekleştiriyorlar. Bizim vereceğimiz gereken mücadelemiz kardeşliğimizi derinleştirmeye dönük bir mücadeledir. Yani doğu ile batı arasındaki gönül köprülerini sağlamlaştırmaya çalıştırdığımızda yeni yeni gönül köprüleri kurmaya çalıştığımızda inanıyorum ki bu ülkenin birliğinden ve beraberliğinden kardeşliğinden yana tutum takınmış vatandaşlar olarak üzerimize düşeni yapacağız. Ağrılı hemşerilerimizle Antalyalı hemşerilerimiz birbirine et ile tırnak kadar bağlıdırlar. Bu coğrafyada hiç kimse bu iki kardeşin arasına fitne sokamayacak. Bunu başarmaya çalışan ve bunun peşinde koşanlar var. Misak-ı Milli sınırlarımız içerisinde operasyonlar yapmak isteyenler var. MaalesefTürkiye‘de de bu üst akla ve Türkiye için uluslararası arenada oynanan bu oyuna üzülerek ifade ediyorum ki iştirak eden hainler var”dedi. –

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle