Hoşgeldiniz  

KEMER SPOR 2003

SEMİH KÖKEN | 21 Eylül 2017 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
semihkoken@gmail.com

Kemerde neler neler oluyorama bir türlü elim eripte yazmak istemiyorum artık midem bulanıyor.
Kimin eli kimin cebinde belli değil…
Bir hevesimiz vardı adı tekirova spor du zamanlar sonra Kemerspor2003 oldu sahibleri değişti.. Sonra satıldı atıldı dendi ama Kemerdeydi…Kemerin takımıydı az çok herkes emek verdi..
Pazar günleri çoluk çoçuk gidipmaç zevkimiz vardı…
Ama şimdi yok… Artık Kemerspor 2003 maçları sessiz sedasız Akdeniz Üniversitesi sahasına gidivermiş…
Kimin haberi var … Bir gazeteci olarak benim bile haberim yok..
Ne diyim beyler bilmiyorum ama ….
O aması da bize kalsın Nasılsa bizede söz düşecek elbet…
Kıssadan hisse verelim biraz anlayan anlasın
Osmanlıların ilk Şeyhülislamı Molla Fenari, Şeyhülislam olmadan önce Bursa kadısı idi. Onun kadılığı sırasında bir adam pazardan bir at satın alır. Fakat alışverişin hemen arkasından atın hasta olduğunu fark eder. Geri vermesi gerekir, ama satın aldığı adam zorluk çıkartır ve atın hastalığını kabul etmez diye, önce kadıya gidip resmi kanaldan işi sağlama bağlamak ister.
Mahkemeye gittiğinde kadı Molla Fenari’ yi yerinde bulamaz. İşini ertesi güne bırakır. Fakat at o gece ölür. Adam ertesi gün olanları kadıya anlatır, mağdur olduğunu, ne yapması gerektiğini sorar.
Molla Fenari:
-Senin zararını ben ödeyeceğim, der.
Adam hayretle kadıya bakar,
-Niçin siz ödeyeceksiniz, konuyla hiçbir ilginiz ve suçunuz yok ki, der.
Molla Fenari:
-Evet öyle görünüyor, ama aslında benimde suçum büyük. Eğer sen dün makamıma geldiğinde ben yerimde olsaydım, olaya müdahale eder, atı verdirir, paranı iade ettirirdim. At sahibinin elinde ölmüş olurdu. Bu imkan şimdi yok olmuştur. Senin zararına benim makamımda bulunmamam sebep olduğu için zararını ben ödeyeceğim, der ve öder.
Değerli dostlar; bazı makamların yükü çok ağırdır. Sosyal hayatından ve özel hayatından fedakarlık yapman gerekir. Bu ağır yükün altından kalkabilmek ve o makamın hakkını verip, adaletle yürütebilmek her babayiğidin harcı değildir.
Belirtmiş olduğumuz anlayışı günümüz idarecilerinde bulmanın çok zor olduğunu biliyorum. Hepimizin hakkımız, emeğimiz boşa gitmesin diye sıkça farklı olaylarla ilgili adalet aradığımız oluyor. Ama yinede sorumluluğunun ve vebalinin bilincinde olanların çoğalması için canı gönülden dua etmeliyiz.
Yine bir Mevlana deyişi ile bitirelim yazıyı “”İnsanı ateş değil,kendi gafleti yakar Herkeste kusur görür,kendisine kör bakar Neye nasıl bakarsan,o da sana öyle bakar”
Ayışığının tüm karanlıkları aydınlatması dileyiğle…

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle