NECATİ HOCA YIKIMLARA BAŞLADI.

13 Şubat 2020 Perşembe, 14:44

KEMER’DE KAÇAK YAPILAŞMAYA İZİN YOK

 

Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Kemer’de kaçak yapılar yıkılıyor.

 

Belediye, 3194 sayılı İmar Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince kaçak inşa edilen yapıların yıkımına hız verdi.

 

İlçe merkezinde bulunan iki otelin oda olarak kullanılan bölümlerinin imara aykırı olarak yapıldığını tespit eden belediye ekiplerimiz, söz konusu kaçak yapıların yıkımına başladı.

 

Turizm sezonu öncesi kaçak ve imara aykırı yapıların yıkımına hız kesmeden devam eden belediyemiz yıkım ekipleri, Kemer Yeni Mahalle Atatürk Bulvarı numara 36 adresindeki 464 ada 2 parselde yer alan Palmet Resort Otel’in daha sonra yapılan 1620 metrekarelik alandaki 50 odalık eklenti yapılarını yıkıyor.

 

Ekipler, Merkez Mahallesi Şehit Er Hasan Yılmaz Caddesi numara 32 adresindeki 208 ada 13 parselde yer alan İko Melisa Garden Otelde de imara aykırı inşa edilen 1751 metrekarelik alandaki 30 odanın yıkımını gerçekleştiriyor.

 

KEMER’DE KAÇAK YAPILAŞMAYA İZİN VERMEYECEĞİZ

 

Belediye Başkanı Necati Topaloğlu, yaptığı açıklamada, ilçemizde kaçak ve imara uygun olmayan yapılaşmalara asla izin vermeyeceklerini bildirdi.

 

Kemer’in Türkiye’de ve dünyada önemli bir turizm merkezi olduğuna işaret eden Başkan

Topaloğlu, “Belediyemizce İmar Kanunu’na aykırı olduğunu belirlediğimiz iki otelde yıkım çalışması başlattık. İlçemizde kaçak ve imara aykırı otel ve iş yerleri ve büfelerle ilgili olarak belediye ekiplerimiz planlı bir şekilde çalışma yürütüyor. Kemer’de kaçak yapılaşmaya asla izin vermeyeceğiz. Haksız kazancın önüne geçmek için çalışmalarımız devam edecek.” diye konuştu.

#Yıkım