Hoşgeldiniz  

Kemer Belediyesi kendi taşını kendi üretiyor

Deniz Porsuk | 25 Eylül 2017 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Yaşam A- A+

Kemer Belediyesi kendi taşını kendi üretiyor

Günde ortalama 1.500 taş üreten Kemer Belediyesi Taş Fabrikası’ndan çıkan ürünler, Kemer’in cadde, sokak, kaldırım ve parklarını süslüyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, bu fabrika sayesinde maliyeti yarı yarıya düşürdüklerini vurguladı.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi
Kuzdere Mahallesi’nde bulunan Kemer Belediyesi Taş Fabrikası’nda günde ortalama 1.500 parke taşı, kaldırım taşı ve bordür taşı üretiliyor. 10 işçinin çalıştığı fabrikada üretilen bu taşlar ile Kemer’in tüm mahallelerindeki malzeme ihtiyacı karşılanıyor. Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün özel çabasıyla 2012 yılında faaliyete başlayan fabrika ek ünitelerle büyütülerek bugünkü halini aldı.

HEM PARADAN, HEM ZAMANDAN TASARRUF
Bu fabrikayı Kemer için çok büyük yatırım olarak nitelendiren Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, “Kemer Belediyesi olarak hiçbir zaman günü kurtarma peşinde koşmadık. İlçemize; temeli sağlam, uzun vadeli ve kaliteli hizmetler vermeyi hedefledik. Kemer Belediyesi Taş Fabrikası da uzun vadeli yatırımlarımızdan birisidir. Ürettiğimiz taşları piyasa fiyatının yaklaşık yarısına mal ederek önemli tasarruf sağlıyoruz. Aynı zamanda ihtiyacımıza göre günlük üretim yaparak zamandan da tasarruf ediyoruz. Böylelikle hemşerilerimize hem daha düşük maliyetli, hem de daha hızlı hizmet götürüyoruz. Fabrikamızda engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun özel kaldırımlar ve yürüyüş yollarına uygun özel kalıp parke taşı üretebiliyoruz” dedi.

Görüntünün olası içeriği: açık hava

BETON ÜRETME İSTASYONU
Taş Üretme Fabrikası’nın hemen yanına kurulan Beton Üretme İstasyonu’nun da Kemer için önemli yatırım olduğuna dikkat çeken Başkan Mustafa Gül, “Kendi betonumuzu üretmeliyiz ki daha az maliyetle hizmetin en iyisini verelim. Son teknolojiyi barındıran ve bilgisayardan kumanda alan beton santralimizi kurduk. Bu sayede köprülerde ve menfezlerde kullanılan betonları Antalya merkezden almak zorunda kalmıyoruz. Kendi beton santralemizden gelen malzeme ile imal ediyoruz. Bu tesisimizde de yaklaşık yüzde 50 tasarruf sağlıyoruz” şeklinde konuştu.

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle