Hoşgeldiniz  

Dünya ve olimpiyat şampiyonuna ziyaret

Deniz Porsuk | 07 Ekim 2017 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Dünya ve olimpiyat şampiyonuna ziyaret

SERİK Belediyespor güreş takımı sporcusu ve antrenörü Aydın Halimoğlu, eski dünya ve olimpiyat şampiyonu İsmail Ogan’ı ziyaret etti.

Serik Belediyespor güreş takımı sporcusu ve antrenörü Aydın Halimoğlu, Bulgaristan’ın Plovdiv kentinde katılacağı Veteranlar Serbest ve Grekoromen Güreş Dünya Şampiyonası öncesi eski dünya ve olimpiyat şampiyonu İsmail Ogan’ı ziyaret etti.

İsmail Ogan, Aydın Halimoğlu’nun yaptığı ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, “Bizler güreş sporuna olan tutkumuz sayesinde dünya ve olimpiyat şampiyonu olduk. 1965 yılında Bulgaristan’da yapılan şampiyonada dünya şampiyonu olmuştum. Uzun yıllar sonra ilçemizden birinin hem ülkemizi ve ilçemizi temsil edecek olması bana gurur verdi. Ümit ediyorum ki Aydın kardeşim bir kez daha şampiyon olup ay yıldızlı bayrağımızın göndere çekilmesini sağlar” dedi.

Serik’te güreş sporunun tekrar çıkışa geçtiğine ve yeni açılan güreş eğitim merkezinin de önemine dikkati çeken Ogan, “Serik Belediye Başkanı Ramazan Çalık’a böyle bir tesisi ilçemize kazandırdığı için teşekkür ederim. Ayrıca benim ismimin verilmesi de benim için ayrı gurur kaynağı oldu. İnşallah bundan sonra açılan güreş merkezi sayesinde ilçemizden bizim gibi daha nice yeni dünya ve olimpiyat şampiyonların çıkacağına inancım tam” diye konuştu.

Aydın Halimoğlu da “Bulgaristan’da yaşamış bir Türk göçmeni olarak, güreş sporunun efsane ismi İsmail Ogan’ın başarı dolu hikayesiyle büyüdüm. Onun elde ettiği başarılar hala konuşulmaya devam ediyor. Katılacağım turnuva öncesi hayranı olduğum İsmail Ogan’ı ziyaret ederek kendisinin tavsiyelerini almak istedim” dedi.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da hedefinin dünya şampiyonu olmak olduğunu vurgulayan Halimoğlu, “2009, 2011 yılı ile geçen sene Polonya’da düzenlenen Dünya Veteranlar Güreş Şampiyonası’nda elde ettiğim başarıyı tekrarlayarak bu yıl da ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

DHA-Bölge – Türkiye-Antalya / Serik – SERİK

Foto 1 indir

SERIK BELEDIYESPOR GURES TAKIMI SPORCUSU VE ANTRENORU AYDIN HALIMOGLU, ESKI DUNYA VE OLIMPIYAT SAMPIYONU ISMAIL OGAN'I ZIYARET ETTI.(FOTO:SERIK-DHA)
indir

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle