Hoşgeldiniz  

PADİŞAHIN YALAKALARI

SEMİH KÖKEN | 19 Haziran 2014 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
kemerhaber@hotmail.com

Kemer Karnavalını yanlış hatırlamıyorsam Hasan Şeker Gündeme getirmiş ve karnaval korteji o dönemden bu yana artık geleneksel hale gelmiş ve kemere ayrı bir renk katmaya devam etmişti.
Etmişti diyorum o dönemki imkanlarla yapılanlar ve Ankara Büyükşehirden gelen araçlar daha renk katıyordu.Şimdi ise imkanların gelişmesiyle Kemer Karnavalı daha güzelleşti fakat beldelere yayılamadı.
Her dönem şunu bunu yapalım diyenler yine tek adam üzerinden Karnavalı başladı ve bitirdiler.
Yinede emeği geçenleri kutlamak isterim.Malum karşıt görüşlü gazete olunca davetiye bile verme nezaketini göstermeselerde biz görevimiz icabı internet sitesinde ve gazetemizde haberlerini yapmaya devam ederiz.Çünkü yapılan Kemerin tanıtımına bir katkıdır.Her ne kadar Paşa ve çevresi milletin gözüne sokulmak istesede beş yıl daha mühür onda olduğu için qaşam sen çok yaşa diyebiliyoruz..
Bunu dedikten hemen sonra aklıma bir kıssadan hisse geldi onu sizinle paylaşmadan edemeyeçeğim.;
“Bir gün Padişaha musakka yapmışlar, “şu patlıcan ne lezzetli sebze” demiş. Dalkavuk atlamış hemen… “Ağzınızın tadını biliyorsunuz sultanım, patlıcan öyle lezizdir ki, kırk çeşit yemeği olur, tatlısı olur, turşusu olur, insan yemeye doyamaz, parmaklarını yer, üstelik vitamin deposudur” demiş.
*
Ertesi gün, padişaha karnıyarık yapmışlar, “şu patlıcan ne lezzetli sebze” demiş. Dalkavuk atlamış hemen… “Keramet buyurdunuz haşmetlim, şu karnıyarığı icat edenin mekânı cennet olsun” demiş.
*
Daha ertesi gün, padişaha imambayıldı yapmışlar, padişah o gün tersinden kalkmış, “yeter be” diye kükremiş, “her gün patlıcan mı yiyeceğiz, götürün gözüm görmesin…” Dalkavuk atlamış hemen… “Valla şu insanlara hayret ediyorum, ne yemeği yemek, ne tadı tat, hiç mi damak zevkleri yok, adını duymaktan bile nefret ediyorum, bana sorarsanız patlıcanı yetiştirmek bile yasaklanmalı” demiş.
*
Sofra toplanıp, padişah gittikten sonra, dalkavuğun yakasına yapışmış aşçılar, “ulan sen değil miydin patlıcanı göklere çıkaran” demişler. “Ben padişahın dalkavuğuyum arkadaş” demiş, “patlıcanın değil”.
İşte kıssadan hisse anlayan anlasın üzerine kim alırsa artık biz lafı ortaya koyduk….
Maşşalah hızlı yönetim kurulu sonunda Tekirova-Kemerspora hemende Başkan buluvermişler.
Haberini de yaparken ayne “Kemer siyasetinin çakıl taşlarından en büyüğü ve en renkli simasi , Mustafa Gül ün çok sevdiği ancak yerel seçimler öncesi “HIRSIZLARLA VE MAFYA BOZUNTULARI İLE BİRLİKTE OLAMAM ” diyerek Kemerde olay adam haline gelen ve duydunuz mu köşemizin Meşhur “İSMAİL İ GÖRDÜN MÜ ? ” lakaplı abimiz İsmail Selami Minta ya artık koltuk bulundu.” böyle yaptım ne var bunda yalan yazdığımız bir şey yok..Buna bile tahammülünüz yok.Merak etmeyin Sayıh İsmail Mintayla aramızı bozamazsınız.En azından o ne yaptığını bilir diyerek fazla uzatmayım yoksa oradan ne kokular çıkar inanamazsiniz.
Takım demişken Amatördeki takımlarımız ve onların başkanları vardı gece gündüz talihli talihsiz inandırıcılı bir şekilde koşarlardı.Bu kişiler neden yok çok merak etmiyorum aslında ama her şey gün gibi açık..Şimdi Takimi verin Azmi efendiye size bir tulum çıkarsın…
Bu arada Kemerde son günlerde sıkça yaşanan elektirik kesintilerini dile getirmek istiyorum.Özel şirket aldıktan sonra çok kesilmeye başlayan elektirikler esnafımızın çileden çıkmasına yetip yetip artıyor.Lütfen Kemere biraz daha özen gösterin çünkü bu millet günü gününe faturalarınızı ödüyorsa gereken hizmeti verin kardeşim….
Ayışığının tüm karanlıkları aydınlatması dileyiğle

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle