Hoşgeldiniz  

ADALET HERKESE LAZIM

SEMİH KÖKEN | 02 Eylül 2015 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
kemerhaber@hotmail.com

Dün başlayan Yeni Adli  yılın kutlama töreninde Konuşan Başsavcımızın serzenişi ile başlamak istiyorum yazıma….

Aslında Adalet Herkese her yerde lazım ama bunu yanlış anlayan zihniyetlerle uğraşmak ve bunun doğrusunu anlatmak ne kadar zordur.

Dün Sayın Başsavcımız bunların altlarını çizerek ve üstüne Basarak Basın ile Adaletin bir çizgide olduğunu dile getirdi.Çünkü sonuçta basın mensuplarının   yaptıkları haberlerin kendilerini bağlamadığını bunun kamuoyu önündeki tepkilerinin göz önünde tutulmalarını dile getirdi. Çok ta haklıydı aslında ama bir takım çevrelerin bunu bile istismar ettiği bir bölgede yaşıyoruz. İster algı operasyonu diyin ister , rant üzerine dostluklar diyin ne derseniz diyin Adalet herkese eşit şekilde lazımdır….

Bunun örneklerini geçtiğimiz senelerde çokça sıklıkla ilçemizde yaşadık….

Yeni adli yılın başlaması ve Savcımızın açıklamaları yüreklerimize su serpti ve daha da umutlandık..İnşallah tozlu raflarda duran dosyalar öne  çıkar ve yeni yapılacak olan Yeni Adliye Sarayımızda rahat  rahat haberler yaparız diye düşünüyorum…

 

********************************************

Geçtiğimiz hafta  attığımız üst manşette kemerde yaşanan  uyuşturucu trafiğinin az bir kesiminden bahsetmiş tutuklanan sanık tarafından söylenen cümlelerin  altını çizmiş malum yer hakkında açıklamalar yapmıştık.

Ançak gelinen noktada bizim bu haberimiz birilerini rahatsız etmiş ki arkamızda önümüzde adamlar gezdirmeye , uşakları  vasıtasıyla  üstü kapalı tehditler almaya başladık..

Kemerde  gelenler gidenler olur bu köprünün altından binlerce kişi gelmiş ve geçmiştir ama  Kemere geleli 16 yıl oldum daha da gitmeye niyetim yok…..

Bunun aksini söyleyen varsa benim her şeyim  açık ….

Buyurun bekliyorum…..

Çünkü ranttın olduğu bir sektöre çomak sokmanın ne demek olduğunu iyi  bilirim…

Kemerde herkes her şeyi çok iyi bilir ama iş ispatta gerçeğe fiiliyata gelince işler bir anda değişiverir…

Milletin gözünün önünde  kumarlar oynanır ,

Milletin caddeleri üzerinde galeri adı altında Tefecilik  yapılır , Milletin denizlerinde  plajlar larında ekmek arası uyuşturucu satılır kimse ne görür ne hisseder ..

Ama bu söylediklerimi herkes  Yaşar ve kendine dönünceye kadar veya kendi de ıssırılancaya kadar sesini çıkartmaz….İşte o zaman  Adalet ararsanız demezler mi adama bu zamana kadar nerdeydin…

Yani Adalet herkese lazım……!

********************************************

Malum olduğu üzere artık Konyaaltında  gazete çıkartmaya başladık. Haftada 2-3 gün kemerde kalıyorum ama dışarı dan kemeri görmek bana daha iyi geldi..Çünkü içindeyken o dert ve gamları göremiyorduk..Böylesi bakalım bizim daha  iyi ama hayırlısı neyse o  olsun diyelim….

30 Ağustos Zafer Bayramı Kemerde müthiş bir şekilde kutlandı. Kemer Kemer olalı böyle bir kutlama görmedi. Gerçekten Kemerde böylesi bir kutlama daha önce böyle coşkulu bir şekilde yapılmadı. Başta Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu içinde bulunduğumuz süreçte vatandaşa moral vermek gerçekten büyük bir olaydı ve bunu başardıkları için Kemer Belediyesine minnettarız.

Keşke bu kan akmasa bu olaylar yaşanmasa ama ülkemizin içinde bulunduğu bu kaos ortamının  biran önce bitmesini ve tekrar böyle üzücü  olaylar yaşanmamasını canı gönülden  diliyoruz.  Sanırım bunun içinde geçtiğimiz gün Göynük Kavşağındaki  Kemer Belediyesinin  yazdırdığı billboard her şeyi çok güzel açıklıyor..

“ BU ELLERİ AYIRAMAYAÇAKSINIZ

BU VATANI BÖLEMEYEÇEKSİNİZ…”

Mustafa GÜL

Ayışığının tüm karanlıkları aydınlatması dileyiğle…

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle