Hoşgeldiniz  

Adalet aslında herkese lazım..

SEMİH KÖKEN | 22 Mayıs 2014 | Yazarlar


SEMİH KÖKEN
kemerhaber@hotmail.com

Adalet aslında herkese lazım..
Bu gün bana gerekli olan adalet , bir fren mesafesi kadar ayaklarınızın ucunda veya bir sinir anınızda hemen yanı başımızda gerekli aslında..
Fakat ülkemizde uzun bir zamandır yaralama çalışmasına girilen veya böyle bir algı oluşturulma heveslerini de yok sayılamaz bir gerçektir.
Kemer de ise çarklar bildiğniz gibi işlemeye devam ediyor.Öyleki iki sene önce yani 24.06.2012 tarihinde kemerde büyük bir operasyon yapılmış ve şimdiki Belediye Başkanımız Mustafa Gül ve ahalisi organize suçlar bürosunun yaptığı bir operasyonla göz altına alınmış ve iki gün süre ile sorgulandıktan sonra Mahkeme tarafından serbest bırakılmıştı.
Aradan tam iki yıl geçti ve hala daha bu olayın soruşturması devam ediyor.Kemer Adliyesi bu olayın Antalya ya gönderildiğini söylesede Mustafa Gül Hakkında 8 sayfalık bir tutuklanma kararı bulunması göz önüne getirildiğinde olayın vehametinin ne kadar büyük olduğunu gelin siz tasfir edin ..
Ançak ülkemizde adalet geç de yürüse varaçağı yere varıyor, gerçeğı zaman aşımlarının ne kadar gerçekçi olduğunu bir kez daha ortaya seriyor.
Bakın geçtiğimiz hafta plajlar işgal altında diyerek mahşet attık.Çünkü Bir grubun tekeline giren Plajlar büyük bir rant kapısı olarak işlemeye peşkeş çekilmeye devam ediyor.
Ve vatandaş ister istemez soruyor..
Nerde millet Nerde Devlet….
Valla kendim için çok fazlasıyla gördüğüm hassasiyeti yazdığım çizdiğim olaylarda mallesef göremiyorum.Bununda açıklamasını mutlaka birileri yapar diyerek umudumu kaybetmeden sabrediyorum.
Ya sabredemeyenler ne yapıyor.
Sabredemeyenler babasına ait dükkanların ruhsatlarını eften püften sebeblerle iptal ederek emeğe kazança göz dikiyor.Bunu da halktan aldığı yetkiyle yapıyor.
Niçin…
Çünkü Babası bu seçimlerde onu desteklemediği için.. Hakka revamıdır bu davranış sizce…
Hadi Baba oğul veya alacak verecek ilişkisi deseniz anlarım.Ama bu rızka mani olmaktır ve günahtır.
Günahtır kelimesinin belki kelime anlamını farklı anlıyordur diyelim ama gerçekleri iki güne bir yakınlarımızı çok sık gömdüğümüz Kemer mezarlığında da görememesi çok ta manidardır.
Diğer bir yanda ise saltanatı biten ama hala ayak oyunları bitmeyen bir siyasetci profili var ortada..
Hala daha iş aş sözü vererek milletin boğazına kadar batağa sürükleyip kimseyle muattap olmayıp kendine Ankaralarda çıkar arayan dan bahsetmek istiyorum.
Peki ona ne demeli..Bol akçeli işleri Danışmanı na pas ederken Mardin cephesinin aldığı ihaleleri bir duysanız dudaklarınız uçuklar ama ilhanı leventi yurdunuseven şahsiyeti bir yanyana getirin hele tüyü bitmemiş yetimin hakkının nasıl yendiğini birde onlardan dinleyin.
Ağzımı açmak istemiyorum ama sütten çıkmış ak kaşık gibi ortalarda ahkam kesen üç beş ne uduğu bilinmezin de hakkından gelmesini biliriz .Sizin elleriniz rakı kadehlerinde alem yaparken bizim ellerimizde malesef dreklanşör başındaydı beyler.
Unutmayın bu memleket nelerini gördü beyler devlete ait cek defterini cebinde taşıyan Adem oğlunu , sevgilisine ev alan müdürü sanırım kimse unutmamıştır.Ha birde hala daha pezevenklerin arabalarıyla gezen daire müdürünü ne çabuk unuttunuz.Unuttuysanız hatırlatmaya devam edelim.
Ayışığının tüm karanlıkları aydınatması dileyiğle

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle