Hoşgeldiniz  

Ölüm kampıydı şefkat yuvası oldu

SEMİH KÖKEN | 06 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Mustafa Akaydın döneminde köpek ölümleri ile gündeme gelen Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı, şefkat yuvasına döndü

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, yaralı ve zor durumdaki sokak hayvanlarına ambulansla 7 gün 24 saat kesintisiz hizmet veriyor. Son 6 ayda 1259 yaralı hayvana müdahale edildi.

Önceki yönetim döneminde kedi ve köpek ölümleri ile gündeme gelen Kepezaltı Sahipsiz Hayvan Barınağı, şefkat yuvasına döndü. Büyükşehir Belediyesi Veteriner Şube Müdürlüğü’nün, sahipsiz hayvanların trafik kazaları ve benzeri durumlarda meydana gelen can kayıplarını en aza indirmek için oluşturduğu tam donanımlı hayvan ambulansı, gece gündüz sevimli dostlara hizmet vermeye devam ediyor. Veteriner hekim, hayvan koruma ekibi ve hasta bakıcıdan oluşan ekip ile vatandaşlardan gelen ihbarları anında değerlendiriliyor.

 

Yaralı hayvanları bildirin

Hayvan ambulansı ile olay yerine giden veteriner hekim liderliğindeki ekip, en kısa sürede yaralı hayvana müdahale ediyor. Acil cerrahi müdahalelerin de yapılabildiği ambulansta, yoğun bakım ünitesi, solunum cihazları gibi hayati fonksiyon için önem arz eden cihaz ve donanımlar yer alıyor. Yaralı hayvana daha kapsamlı müdahale sahipsiz hayvan bakım merkezinde yapılıyor. Kendilerine son 6 ayda bin 557 ihbarın geldiğini söyleyen Büyükşehir Belediyesi Veterinerlik Şube Müdürü Adnan Büyükkaya, bin 259 yaralı hayvana müdahale ettikleri belirtti. Sahiplenilmeyen hayvanları tedavilerinin ardından küpe ve mikroçip takarak, yasa gereği alındıkları yere geri bıraktıklarını ifade eden Adnan Büyükkaya, “Vatandaşların çevrede gördükleri yaralı ve hasta sokak hayvanlarını belediyenin 332 22 33 No’lu telefonuna bildirmelerini istedi.

 

Eski başkan Mustafa Akaydın döneminde hayvan katliamı yapıldığını iddia eden hayvanseverler protesto gösterisinde bulunmuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle