Hoşgeldiniz  

Kırkpınar Başpehlivanı Okulu, EXPO’ya ağaç dikti

Semih Köken | 29 Temmuz 2015 | Antalya Haber, Yaşam A- A+

Geleneksel 654’ncü Edirne Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde başpehlivan olan Orhan Okulu, Türkiye’nin ilk EXPO’su olan EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’na, 4.5 aylık kızı Zeynep için ağaç dikti.

Muratpaşa Belediyesi Güreşçisi Okulu, Aksu İlçesi’ndeki sergi alanında EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreter Yardımcısı Levent Murat Danışman tarafından karşılandı. Danışman, 2015 Kırkpınar Başpehlivanı olan Okulu’yu kutladı ve başarılar diledi. EXPO 2016 Antalya Sergi Alanı’nda ünlüler ormanı olduğunu belirten Danışman, “EXPO 2016 bir ülke projesidir ve sanatçılarımız da büyük katkı koydu. Ülkemize değer katanları, ağaç dikerek gelecek nesillere katkı sağlamasını istiyoruz” dedi. Danışman, başpehlivana EXPO 2016’nın sembol çiçeği şakayık takdim etti.

Proje hakkında kısa bilgilendirmenin ardından sergi alanına geçen Başpehlivan Orhan Okulu, Japon Kavağı (Brachychitonpopulneuz) dikip, ağacın gövdesine isim tabelasını taktı ve ilk can suyunu verdi. Aldığı Altın Kemer’i tüm Antalya halkına armağan ettiğini söyleyen Okulu, “Kızım 4.5 aylık Zeynep adına ağacı diktim. Kızımında uzun ömürlü olmasını diliyorum. Evimin bahçesine ağaçlar diktim ama EXPO alanına ağaç dikmek de nasip oldu” dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle