Hoşgeldiniz  

Güreş Takımları Kemer’de Kırkpınar’a hazırlanıyor

Semih Köken | 27 Haziran 2015 | Yaşam A- A+

Kemer ilçesinde faaliyet gösteren Kemer Belediye Spor Kulübü yağlı güreş takımı güreşçileri Ramazan ayında da misafir güreşçilerle birlikte Kırkpınar’a hazırlanıyor.
Kemer belediye Spor Kulübü Başkanı Ömer Bilici yaptığı açıklamada; Kemer belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gül’ün önderliğinde güreşçilerin Ramazan ayında da 24-25-26 Temmuz 2015 tarihinde yapılacak olan 654’ncü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş Müsabakalarına hazırlandıklarını söyledi.
Zaman Zaman salonda idman yaparak geçirdiklerini, haftanın belirli günleri ise çayırda çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Bilici, Bu yıl Ramazan ayından sonra yapılacak olan Tarihi Kırkpınar yağlı güreşlerine Kemer’den 20 ve bizlerle birlikte idman yapan diğer kulüp sporcularıyla birlikte katılacağız. Ramazan ayında da olsak güreşlere en iyi şekilde hazır olmak istiyoruz. Kırkpınar her kulüpte olduğu gibi bizim için çok önemli, Ramazan ayından önce Kemer’de yapılan 12 Altın Nar yağlı güreşlerde 20 sporcumuz 7 civarında madalya kazandı. Bu madalyalar Kırkpınar’a daha iyi hazırlanmamızı sağlıyor. İdmanlarımızı salon çalışmalarımızın ardından her gün Kemer İlçe Stadı (Kazım Gül Tesisleri) futbol sahasından sürdürüyoruz. Bu yıl Kırkpınar’da mutlaka madalya kazanacağız. Hazırlıklarımızı da buna göre sürdürüyoruz. Güreşe büyük destek veren ve misafir güreşçileri Kemer’de Kırkpınar’a hazırlanmalarına destek olan Kemer Belediye Başkanımız Mustafa Gül’e ben ve sporcularım adına teşekkür ediyorum” dedi
ANTALYA BÜYÜKŞEHİR YAĞLI GÜREŞ TAKIMI DA KEMER’DE HAZIRLANIYOR
Bu yıl 654’üncüsü düzenlenecek olan Geleneksel Yağlı Kırkpınar Güreşleri, Edirne’de 24-25 ve 26 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Güreşlere katılacak olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Yağlı Güreş Takımı da, bu kapsamda Kemer’de kampa girdi. Yaklaşık bir haftadır kampa giren sporcular, 3 hafta daha antrenmanlara sıkı bir şekilde hazırlanacak. Antrenmanları Ahmet Erkal Spor Tesisleri’nde yapan güreşçiler, günün büyük bir kısmını burada geçiriyor. Takımla birlikte çalışmalarını sürdüren Ali Gürbüz Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yarışacak gibi hırslı bir şekilde hazırlanıyor.
Kemer belediye Başkanı Mustafa Gül; Ata Sporumuz olan Yağlı Güreş Ülkemizin köklü bir simgesidir. Antalya ve bölgemiz birçok spor dalında olduğu gibi, yağlı güreş dalında da Türkiye’ye çok önemli sporcular yetiştirmektedir. Tarihi 654’ncü Kırkpınar güreşlerine hazırlanan Kemer belediye Spor kulübümüz ve bölgemiz güreş takımları Antalya’mızı en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum. Bu sene bir karar aldık, “12 Altın nar Güreşlerinden” sonra isteyen güreşçiler Tarihi Kırkpınar güreşlerine Kemer’de hazırlanabilir diye. Misafir sporcularımıza Tesislerimizi açtık 3 öğün yemek ve konaklamalarını karşılıyoruz. Yaptığımız bu uygulama ile inşallah Kemerli Yağlı güreşçilerimiz ve misafir güreşçiler Antalya’mıza başarılarla dönerler dualarımız onlarla dedi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle