Hoşgeldiniz  

Rusya charter uçuşlara da izin verdi

SEMİH KÖKEN | 26 Temmuz 2020 | Oteller, Turizm A- A+

Pegas’ın patronu Ramazan Akpınar’dan Rusya açıklaması

Rusya charter uçuşlara da izin verdi
Rusya Federal Havacılık Ajansı Rosaviatsia, Türkiye’ye charter uçuşların da yapılabileceğini açıkladı.

 

Rusya Federal Havacılık Ajansı Rosaviatsia; 1 Ağustos’ta Türkiye, İngiltere ve Tanzanya’ya başlatılacak uçuşların hem tarifeli hem de düzenli uçuşları kapsadığını açıkladı.

Kurumdan yapılan resmi açıklamada, ”1 Ağustos’ta Moskova, St Petersburg ve Rostov’dan İngiltere (Londra), Türkiye (İstanbul, Ankara) ve Tanzanya’ya(Zanzibar) başlayacak uçuşlar, 10 Ağustos’ta bu üç şehirden Antalya, Dalaman ve Bodrum’u da kapsayacak. Uçuşlar, hem Rus hem de yabancı hava yolu şirketleri tarafından icra edilecek olan uçuşlar, charter ve tarifeli olarak yapılacak.” denildi.

Pegas’ın patronu Ramazan Akpınar’dan Rusya açıklaması

Pegas'ın patronu Ramazan Akpınar'dan Rusya açıklaması

Pegas Touristik ve Nordwind Airlines’ın sahibi Ramazan Akpınar, Rusya-Türkiye arasındaki uçuşların 1 Ağustos’ta başlamasıyla ilgili açıklama yaptı.

Rusya, Türkiye’ye dönük uçuşların 1 Ağustos’ta başlayacağını resmen açıkladı. Açıklamada; Moskova, St Petersburg ve Rostov’dan Ankara ve İstanbul’a başlayacak uçuşların, 10 Ağustos’ta Antalya, Bodrum ve Dalaman’ı kapsayacak şekilde genişletileceği ifade edildi.

Konuyla ilgili olarak Sabah’tan Betül Alakent’e konuşan tur operatörü Pegas Touristik ve hava yolu şirketi Nordwind’in sahibi Ramazan Akpınar, Rusya’dan Türkiye’ye dönük talebin yüksek olduğunu söyledi. Vaka sayılarının artmaması durumunda önümüzdeki 5 ayda geçen yılın aynı döneminin rakamlarının yakalayabileceğini ileri süren Ramazan Akpınar, ”Charter seferleriyle ilgili Rus makamlarından net bir bilgi gelmedi. Ancak önce tarifeli seferlerle başlanacağı yönünde bilgi gelirse de biz hazırız. Havayolu firmalarıyla görüşüyoruz. İlk etapta Rus turisti tarifeli seferlerle getiririz. Charter izni çıkarsa biz 1 Ağustos’ta uçmak istiyoruz. Ruslar Türkiye’yi çok özledi.” diye konuştu.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle