Hoşgeldiniz  

KEMER MHP DEN BASIN AÇIKLAMASI

SEMİH KÖKEN | 11 Ağustos 2014 | Siyaset A- A+

gtm_c5ioymfxhq5r5aetvj6t05uknrgu0c5saf9

SEÇİM SONUÇLARINI DOĞRU DEĞERLENDİRELİM.

Türk milleti ilk kez doğrudan doğruya Cumhurbaşkanı seçmek maksadıyla sandık başına gitmiş ve dün itibariyle tercihini yapmıştır.

Aziz milletimiz Çankaya’nın 12’nci konuğunu bizzat seçmiş, aracısız tayin etmiştir.

Bu durum Türk demokrasisi adına önemli bir atılım, demokratik tecrübe bakımından ciddi bir kazanımdır.

Seçime katılım oranı da beklentilerin gerisinde kalarak yüzde 74,1 düzeyinde kalmış ve yaklaşık 13 milyon vatandaşımız sandığa gitmemiştir.

Bu kapsamda olmak üzere, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin adayı Recep Tayyip Erdoğan 12’nci Cumhurbaşkanı olarak seçilmiştir.

Şunu herkes çok iyi bilmelidir ki, Milliyetçi Hareket Partisi Türk milletinin demokratik tercihine saygı duymaktadır.

10 Ağustos Cumhurbaşkanı Seçimi öncesi ve sonrasıyla uzun bir süre konuşulacaktır.

AKP’nin adayı Erdoğan seçim kampanyasını hiçbir adalet, hiçbir vicdan, gözetmeden icra etmiş. Devletin tüm imkânları Erdoğan’ın emrine girmiştir.

Yandaş medya, kiralık kalemler, çıkarlarından başka herhangi bir kaygısı olmayan çevreler, iç ve dış mihraklar topluca Erdoğan’ın kampanyasına destek vermişlerdir.

Türkiye’nin aleyhine hesap yapan kesimler iştahla Erdoğan’ın yanında hizalanmış, başarısı için her tezgâhtan medet ummuşlardır.

Erdoğan ve paralı lejyonları yalan ve iftira silahıyla donanmışlar, kin ve nefretle hareket etmişlerdir.

Erdoğan, Başbakanlık görevinden istifa etmeyerek haksız rekabetten azami derecede istifade etmiş, kirli algı operasyonlarıyla tercihleri peşinen gölgelemiştir.

Ne var ki Erdoğan’ı tasvip etmeyen, Çankaya’ya yakıştırmayan, sözlerine aldanmayan, tezviratlarına kanmayan sayıları 20 milyona yaklaşan vatandaşımız umutlarımızı canlı tutmaktadır.

Aziz milletimizin azımsanmayacak bir kesimi karanlığı reddetmiştir.

Çirkef sözleri, çamur siyaseti, çürümüş zihniyeti vicdanen ve zihnen mahkûm etmiştir.

Birliğin, huzurun ve kardeşliğin sağlam şekilde yanında durmuştur.

Üstelik sandığa gitmeyerek çok mühim vatandaşlık görevini ifadan imtina edenleri de hesaba kattığımızda, aday Erdoğan’ın bulanık durumu daha net olarak anlaşılabilecektir.

Şayet demokratik iradesini sandığa yansıtmayanlar zahmet edip oylarını kullanmış olsalardı, bugün Türkiye’nin bambaşka bir gündemi, çok farklı bir seçim sonucuyla karşılaşması kaçınılmazdı.

Üzülerek söylemeliyiz ki, vatan için, bayrak için, ülke için, devlet için, gelecek için sandığa gitmekte ayak sürüyenler bundan sonraki olumsuzluklarda ister istemez pay sahibi olacaklardır.

Türkiye’de muhalefet sorunu var diyerek yaygara koparanlar ve bu yolla AKP’nin değirmenine su taşıyanlar kirlenen, tükenen, her anlamda eskiyen ve köhneleşen iktidar karşısında nedense suskundur.

Cumhurbaşkanı Seçimi’ni fırsat bilerek özellikle partimizi hedef alan, içten içe tartışma yaratma amacında olan kim varsa AKP hizmetkârlığına soyunmuş art niyetlilerdir.

Açıkça ifade ediyoruz ki, Milliyetçi Hareket Partisi yoluna ve inandığı ülküleri istikametinde hızla, heyecanla ve kararlıkla devam etmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi’ni sorgulama, yargılama ve terbiye etme hezeyanına kapılanlar 10 ay sonra yapılacak Milletvekilliği Genel Seçimi’nde en iyi cevabı alacaklardır.

Ayrıca partimizden oy kaydığını iddia ederek ahkam kesenler önyargılarından ve peşin hükümlü tavırlarından dolayı mahcup olacaklardır.

Bu vesileyle ifade ediyoruz ki; Türkiye ve Türk sevdalısı Milliyetçi-Ülkücü Hareket’ten çözümcülere, bölücülere, milli kimlik düşmanlarına, müzakerecilere, soygunculara, Osloculara, Kandil havarilerine, İmralı’nın kapısında nöbet tutan tavizkarlara asla oy gitmez, gitmemiştir.

Aday Erdoğan bugün bir zafer kazanmamış, şike ve hileyle, aldatma ve kandırmayla Çankaya’ya çıkmıştır.

Bu şahıs, her ne kadar sandıktan çıksa da vicdanlarımızda Cumhurbaşkanı olarak görülemeyecek kadar şaibeli ve şüphelidir.

Herkes sussa da biz gerçekleri, milletimizin yararına olacak doğruları haykırmayı cesaretle sürdüreceğiz.

Herkes dursa da biz durmayacak, herkes vazgeçse de biz yılgınlığa düşmeyeceğiz.

Ve inşallah AKP’yi iktidar koltuğundan demokrasinin imkânlarıyla, milletimizin tertemiz desteğiyle indireceğiz.

Bu düşüncelerle Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Prof.Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu’na çalışmalarından ve mücadelesinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Sayın İhsanoğlu, büyük mali imkânlara sahip olan ve devletin bütün imkânlarını kullanarak seçim kampanyası yürüten Aday Erdoğan karşısında dik durmuş, seviyeli ve edepli bir kampanya yürütmüştür. Türk demokrasi hayatına bir üslup düzgünlüğü ve seviye getirmiş, gelecek için iyi bir örnek olmuştur. İhsanoğlu’nun adaylığı, Türk demokrasisi için de bir kazanç olmuştur.

Türkiye’nin selameti ve bekası için oy kullanan, milli birlik ve beraberlik için fedakârlık yapan, oy veren sandık başında duran, onlara yardımcı olan muhterem arkadaşlarımıza şükranlarımı zı sunuyoruz.

. Cumhurbaşkanı Seçim sonuçlarının hayırlı olmasını Allah’tan niyaz ediyoruz

Saygılarımızla..

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle