Hoşgeldiniz  

Antalya’da AK Parti Birinci olarak güç kazanmıştır.

SEMİH KÖKEN | 08 Haziran 2015 | Siyaset A- A+

indir (1)2014 Yerel Seçimleri ile 2015 Genel Seçimleri sonuçlarını karşılaştırdığımızda Antalya’da 10 İlçedeki birinciliğimizi bu seçimde 16 ilçeye yükselttiğimiz açık bir şekilde görülecektir.

2014 Seçimlerinde birinci olamadığımız Alanya, Manavgat, İbradı, Finike, Korkuteli ve Döşemealtı İlçelerinde de AK Parti birinciliğe yükselmiştir. Kemer’de de 260 oy ile ikinci parti olunmuş, Muratpaşa ve Konyaaltı’nda da AK Parti seçimi ikinci olarak tamamlamıştır.

Dolayısıyla AK Parti Antalya’da 19 ilçenin 16’sında birinci parti olmayı başarmıştır.

Bu başarı yine bütün teşkilatlarımızın başarısıdır.

2014 Yerel Seçimlerinde parti oyları olarak değerlendirilen Belediye Meclisi oy oranının yüzde 33.79 olduğu göz ününde bulundurulduğunda 2014’ten bu güne kadar yüzde 2’lik bir oy artışı sağlandığı da açık bir şekilde görülmektedir.

Öte yandan Antalya’da AK Parti oyları ile AK Parti’nin Türkiye ortalamaları mukayeseli oy tablosuyla karşılaştırıldığında Antalya olarak Partimizin Türkiye oy ortalamasına her seçimde daha da yaklaştığı net bir şekilde görülmektedir.

2002’de Türkiye genelinde yüzde 35 oy alan AK Parti Antalya’da bunun yüzde 14 gerisinde kalarak yüzde 21’lik bir oy oranına sahip olmuştur. 2007’de ise Türkiye genelinde yüzde 47 oy oranı söz konusuyken, Antalya’da yüzde 37’lik bir oy oranı ile Türkiye ortalamasının yüzde 10 gerisinde seçimi tamamlamıştır. Yine aynı şekilde 2011 Genel Seçimlerinde de Antalya yüzde 39’luk bir oy oranı ile yüzde 49’luk Türkiye oranının yüzde 10 gerisinde kalmıştır. Ancak bu seçimde Türkiye ortalamasına Antalya olarak daha da yaklaştığımız ve ilk kez Türkiye ortalamasına yüzde 5’lik bir oranda yaklaşarak sadece yüzde 5 oranı ile geride kalınması söz konusu olmuştur.

Bu da Ak Parti’nin Antalya Teşkilatlarının her seçimde Türkiye ortalamasına gittikçe yaklaştığını net bir şekilde göstermektedir.

Bu başarı, Partimizin kuruluşundan bugüne kadar desteği olan İl ve İlçe Başkanlarımızın, İl İlçe Yönetim kurullarımızın, Kadın ve Gençlik Kollarımızın, Başkanlarımızın ve Mahalle Temsilcilerimizin, Sandık Görevlilerimizin başarısıdır.

Antalya’da görev yapan tüm Belediye Başkanlarımızın, Belde ve İlçe Belediye Başkanlarımızın da başarısı göz ardı edilemez; Hepsine teşekkürlerimizi sunuyorum.

 

Saygılarımla.

 

Av. Rıza Sümer

AK Parti Antalya İl Başkanı

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle