Hoşgeldiniz  

Kemer’de öğrencilere sınav provası

SEMİH KÖKEN | 09 Haziran 2020 | Kemer Güncel, Siyaset A- A+

KEMER Belediye Başkanı ‘nın girişimleriyle eğitim yuvasına dönüştürülen Ahmet Erkal Spor Tesisleri’ndeki Destek Eğitim Kurs Merkezinde öğrenciler sınava tabi tutuldu.

Daha önce gazino olarak da faaliyet gösteren Ahmet Erkal Spor Tesisleri’ndeki bina, Belediye Başkanın girişimleriyle eğitim yuvasına dönüştürüldü. Bina, Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezi adı altında öğrencilere hizmet vermeye başladıktan sonra, geleceğe büyük bir adım atmak isteyen öğrenciler, Başkan  ve ekibin üstün gayretleriyle eğitim yuvasına dönüştürülen merkezde deneme sınavına tabi tutuldu.

Üniversiteye hazırlanan öğrenciler, Temel Yetenek Testi (TYT) ve Alan Yeterlilik Testi (AYT) öncesi gerçek sınav niteliğinde ön deneme sınavına girdi. Sınava girmek için merkez önüne gelen öğrencilerin sınav öncesi belediye ekipleri tarafından ateşi ölçüldü, elleri dezenfekte edildi ve maske dağıtıldı. Başkan da, tek tek sınıfları dolaşarak, sıralarda sosyal mesafe kurallarına uyularak oturtulan öğrencilere başarı dileklerinde bulundu.

‘Eğitim varsa gelecek var’ sloganıyla hareket ettiklerini söyleyen Başkan eğitime büyük önem verdiklerini herkesi bildiğini söyledi. Başkan  ilçede faaliyet gösteren bir eğitim kurumunun yöneticilerinden Bilal Tosun’a, eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, geçen sene bu kurumla belediye arasında bir protokol imzalanarak üniversiteye hazırlanan öğrencileri Ahmet Erkal Destek Eğitim Kurs Merkezinde eğittiklerini kaydetti.

Üniversite sınavlarına az bir zaman kaldığını aktaran, “Öğrencilerimiz, belediyemizin eğitime kazandırdığı binada sınava girdi. Burada kendi seviyelerini öğrenecekler. Eğitime olan katkılarımız her zaman olduğu gibi devam edecek. Bu yıl üniversiteye hazırlanan öğrencileri bu binamızda hazırlayacağız. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın. Bize destek olan Kemer halkına ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Bilal Tosun da belediye işbirliğinde Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneğinin (TÖDER) yaptığı Türkiye geneli sınavını uyguladıklarını söyledi. Tosun, öğrencilerin uzun bir aradan sonra yeniden kitapçıkla, kalemle ve optik formla buluşmalarını istediklerini anlatarak, gerçek sınavdan önce bir prova yapmalarını sağladıklarını belirtti.

Sınava giren öğrenciler de sınav sonrasında yaptıkları açıklamada, pandemi sürecinde evde kendi imkanları ile ders çalıştıklarını ve sınav yaptıklarını belirterek, uzun bir aradan sonra gerçek sınav niteliğinde bir sınava girmelerini sağlayan başkana na teşekkür etti.

Öte yandan kurs merkezi içerisinde kütüphane, fizik, kimya ve biyoloji laboratuvarı, 2 Türkçe, 2 matematik, 2 fizik, 2 kimya ve coğrafya bilim dersliği, kız ve erkek tuvaletler, engelli tuvaletleri, kantin ve çay bahçesi bulunuyor.

KEMER BELEDIYE BASKANI NECATI TOPALOGLU'NUN GIRISIMLERIYLE EGITIM YUVASINA DONUSTURULEN AHMET ERKAL SPOR TESISLERI'NDEKI DESTEK EGITIM KURS MERKEZINDE OGRENCILER SINAVA TABI TUTULDU. (FOTO:KEMER-DHA)

 

KEMER BELEDIYE BASKANI NECATI TOPALOGLU'NUN GIRISIMLERIYLE EGITIM YUVASINA DONUSTURULEN AHMET ERKAL SPOR TESISLERI'NDEKI DESTEK EGITIM KURS MERKEZINDE OGRENCILER SINAVA TABI TUTULDU. (FOTO:KEMER-DHA)

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle