Hoşgeldiniz  

Yörüklerden Başkan Uysal’a ziyaret

Semih Köken | 22 Ağustos 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Yörüklerden Başkan Uysal’a ziyaret

ANTALYA Yörük Türkmen Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Tunç, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı makamında ziyaret ederek, derneğe desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Antalya Yörük Türkmen Dayanışma Derneği Başkanı Kemal Tunç ve yönetim kurulu üyeleri, çalışmalarında desteklerinden dolayı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı makamında ziyaret etti. Başkan Uysal’ın kendilerine bir telefon kadar yakın olduğunu ve karşılaştıkları her engeli aşmada Ümit Uysal’ı yanlarında görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Tunç, “Yörük kültürü öğretici değerleri olan bir kültürdür ve topluma anlatılması gerekmektedir. Yörüklerin günümüze yansıyan birçok özelliği var. Bu nedenle Yörük kültürünün bu güne uyarlanarak yaşatılması gerektiğini düşünüyoruz” diye konuştu.

DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK

Başkan Uysal da Yörük- Türkmen kültürün Anadolu coğrafyasına rengini veren en önemli değerler bütünü olduğunu vurguladı. Başkan Uysal, “Yerel değerlere, kültürlere sahip çıkmadan, gelişimine katkı vermeden evrensel insanlık değerlerinin bir parçası haline gelemeyiz” dedi. Başkan Uysal, geçmişte olduğu gelecekte de Antalya Yörük Türkmen Dayanışma Derneği’ne desteklerini devam edeceğini belirtti. Ziyarette dernek yöneticileri Başkan Uysal’a üzerinde adının yazılı olduğu Yörük-Türkmen poşusu hediye etti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle