Hoşgeldiniz  

Yakalatana 1.5 milyon TL ödül

Semih Köken | 25 Ekim 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Yakalatana 1.5 milyon TL ödül

İçişleri Bakanlığı’nın başına ödül koyduğu terörden arananlar listesinde Antalyalı Nevzat Ayvacı’da yer aldı. FETÖ’den aranan Ayvacı’yı yakalatan 1.5 milyon TL alacak.

İçişleri Bakanlığı, Terörden arananlar listesine FETÖ’den aranan toplam 37 kişinin eklendiğini, bunlardan 8’i kırmızı (4.000.000 TL’ye kadar ödül) renk kategorisinde yer aldığını ve aranan şahıslardan Adil Öksüz’ün de kırmızı renk kategorisinde bulunduğunu açıkladı. Açıklamada ayrıca terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesini sağlayan vatandaşlarımıza Ödül Komisyonu tarafından toplamda 4 milyon 680 bin TL para ödülü verildiği belirtildi

AYVACI 2 KATAGORİDE

FETÖ’den tutuklu bulunan ATSO eski Meclis Başkanı İzzet Bayar’ın kayınpederi olan Antalyalı Nevzat Ayvacı, Gülen’in operasyon ekibi içinde yer aldı. Finans koordinatörü olduğu belirtilen Ayvacı, 19.11.2015’te yurtdışına kaçmıştı. Ayvacı terör listesine mavi kategorisinde girdi ve başına 1.5 milyon TL ödül konuldu.

ICISLERI BAKANLIGI ARANAN TERORISTLER LISTESINE FETO DEN ARANAN 37 KISININ EKLENDIGINI ACIKLADI.  FOTOGRAF: (DHA)

FETÖ’DEN ARANAN TOPLAM 37 KİŞİ LİSTEYE EKLENDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle; “Terörden arananlar listesine FETÖ’den aranan toplam 37 kişi de eklenmiş olup, bunlardan 8’i kırmızı (4.000.000 TL’ye kadar ödül) renk kategorisinde yer almaktadır. Aranan şahıslardan Adil Öksüz de kırmızı renk kategorisinde bulunmaktadır.”

ICISLERI BAKANLIGI ARANAN TERORISTLER LISTESINE FETO DEN ARANAN 37 KISININ EKLENDIGINI ACIKLADI.  FOTOGRAF: (DHA)   840 BİN 390 ZİYARETÇİ

“28.10.2015 Tarihi itibariyle Terörle Mücadele Kanunu kapsamına giren suçların faillerinin yakalanmasına yardımcı olanlara verilecek ödül bilgileri ve beş ayrı renk kategorisinde aranan terör örgütü mensuplarının bilgilerinin yer aldığı www.terorarananlar.pol.tr adresli internet sitesi ile bilgilerin sosyal medya aracılığı ile paylaşılması için oluşturulan @terorarananlar isimli Twitter ve @arananteroristler isimli Facebook hesapları hizmete başlamış olup; Aranan terör örgütü mensuplarının bilgilerinin yer aldığı www.terorarananlar.pol.tr isimli web sitesi hizmet vermeye başladığı günden itibaren 840.390 ziyaretçi tarafından 5.823.619 defa görüntülenmiştir.”

VATANDAŞLARA TOPLAMDA 4 MİLYON 680 BİN TL PARA ÖDÜLÜ VERİLDİ

“Etkin ve kararlı bir şekilde yürütülen terörle mücadele sürecinde ihbarda bulunarak devletimize verdikleri destekle www.terorarananlar.pol.tr sitesinde yeşil listede aranan terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesini sağlayan vatandaşlarımıza 1.300.000 TL, gri listede aranan terör örgütü mensuplarının etkisiz hale getirilmesini sağlayan vatandaşlarımıza 750.000 TL olmak üzere, Ödül Komisyonu tarafından toplamda 4.680.000 TL para ödülü verilmiştir.”

LİSTEDEKİ 27 TERÖRİST ÖLÜ OLARAK ELE GEÇİLDİ

“Vatandaşlarımız tarafından Alo 140 Terör İhbar Hattına gelen 487.962 çağrı sonucunda değerlendirilen ihbarlar sayesinde www.terorarananlar.pol.tr isimli web sitesinde kırmızı listeden (1), yeşil listeden (5), turuncu listeden (1) ve gri listeden (20) olmak üzere toplamda (27) terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiş ve birçok terör örgütü mensubu ise yakalanmıştır.”

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle