Hoşgeldiniz  

Konyaaltı Belediyesi 4’ncü kreşini Hurma’da açtı

Semih Köken | 12 Eylül 2022 | Gündem, Kemer Güncel, Turizm A- A+

Konyaaltı Belediyesi 4’ncü kreşini Hurma’da açtı

, KONYAALTI Belediyesi, Uncalı, Gürsu ve Toros mahallelerinde yer alan kreş ve gündüz bakımevi projelerinden sonra 4’üncü kreşini Hurma Mahallesi’nde  hizmete açtı. Hurma Mahallesi 277 sokak üzerinde 1200 metrekare alana sahip olan Hurma Çocuk Kreşi ve Gündüz Bakımevi, 3 6 yaş grubu öğrenciler için eğitim hizmeti vermeye başladı.

Hurma Mahallesi’nde 6 adet sınıf, etkinlik sınıfı, yemekhane, idari ofis, rehberlik ofisi, öğretmenler odası ve 4 adet deponun yer aldığı kreşin açılışı, veli ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı. Okul öncesi eğitimin önemine dikkat çeken Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, çocukların özgür, özgüvenli ve bilimsel eğitimler ışığında yetişmeleri gerektiğini söyledi. Bu yüzden okul öncesi eğitimin çok önemli olduğunu söyleyen Başkan Esen, okul öncesi eğitim ile çocukları, hayata daha sağlam temellerle hazırladıklarını ifade ederek, “Ben ve tüm çalışma arkadaşlarım, en kıymetli varlığınız olan çocuklarınızın bize emanet olduğunu hiçbir zaman unutmayacağız. Burada çocuklarınız güvende olacak. Çağdaş eğitimin gerektirdiği tüm müfredatları öğrenecekler. Yeteneklerini geliştirebilecekleri atölye çalışmaları yapabilecekler. Bu imkanları sağlayıp kaliteli bir eğitimi vermek için çok büyük bir gayret içinde olacağız. Bundan emin olun” dedi.

ÜCRETLERİMİZE ZAM YOK..

Devlet okullarının kapasite olarak okul öncesi eğitimi yeterince karşılayamadığını söyleyen Başkan Esen, bu nedenle yerel yönetimler olarak okul öncesi eğitim konusunda daha çok yatırım yapmaları ve velilere daha çok seçenek sunmaları gerektiğinin bilincinde olduklarını ifade etti. Göreve geldiğinde Konyaaltı’nda 2 olan kreş sayısını 4’e çıkardıklarını belirten Başkan Esen, yaptıkları kreşler ile öğrenci kapasitelerini 200’den 500’e çıkardıklarını belirterek, şöyle konuştu;

“Yerel yönetimlerin yasal olarak ilkokul, ortaokul ve lise çağıyla ilgili herhangi bir yatırım ve hizmet yapma yetkisi yok. Ama okul öncesi eğitim konusunda yetkimiz ve sorumluluğumuz var. Kreşlerimizin mezuniyet töreninde sizlere müjdelemiştim. Enflasyonun çok yüksek olduğu bu ortamda sizlerin gelirlerini artırma imkanına belki sahip değiliz ama giderlerinizi azaltacak imkanlara sahibiz. Bu anlamda kreş ücretlerimize hiç zam yapmayacağımızı, geçen sene bin 500 lira olan ücretlerin bu sene de sene sonuna kadar bin 500 lira olarak kalacağını söylemiştim. Bu iş artık Konyaaltı’nda belediyenin kreş hizmeti sunmasının ötesinde, sosyal yönü de olan bir noktaya geldi. En ucuz kreş ücretinin 4 5 bin lira seviyesine geldiği bir ortamda, bizim dünya görüşümüze göre devletin, eğitim gibi bir konuda vatandaşın mağduriyetini giderecek tedbirler alması gerekiyor.”

Konuşmasının ardından Başkan Esen çocuklar ile birlikte yeni kreşin kurdelesini kesti.

 

 

Ayışığı gazetesi /Sezen Turhan

 

 

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle