Hoşgeldiniz  

Vali Seddar Yavuz’a yönelik bomba düzenekli saldırı

Semih Köken | 12 Ağustos 2016 | Gündem, Kemer Güncel, Siyaset, Yaşam A- A+

Vali Seddar Yavuz’a yönelik bomba düzenekli saldırı
Lrm1cOH-

MUS VALISI SEDDAR YAVUZ'A YONELIK BOMBA DUZENEKLI  SALDIRI EYLEMININ KESFI VE ISTAHBARATINI YAPAN 12 KISI TUTUKLANDI. (FOTO: DHA- MUS)

MUS VALISI SEDDAR YAVUZ’A YONELIK BOMBA DUZENEKLI SALDIRI EYLEMININ KESFI VE ISTAHBARATINI YAPAN 12 KISI TUTUKLANDI. (FOTO: DHA- MUS)

MUŞ’ta  eyleminin keşif ve istihbaratını yapan ve terör örgütü PKK’ya 1 ton patlayıcıyı teslim eden 12 kişi tutuklandı.

Valilik, geçen 1 Ağustos günü saat 22.00 sıralarında Bingöl ilinden Muş’a geçiş yapacağı duyumu alınan PKK terör örgütüne yardımda bulunan, örgütün keşif, istihbarat faaliyetleri içerisinde yer alan ve örgüt mensuplarına malzeme temin edenlere yönelik yürütülen çalışmalarla ilgili bir açıklama yaptı. Valilik açıklamasında şöyle denildi:

“1 Ağustos 2016 tarihinde Muş’un merkez Kıyık Köyü mevkisinde durdurulmak istenen ancak durmayarak Emniyet güçlerine ateş açarak kaçan 72 AB 212 plakalı araç içindekilere, ekiplerin anında karşılık vermesi ve yapılan takip sonucunda 2 PKK/KCK terör örgütü mensubu ölü olarak ele geçirilmiştir. Saldırı sonrasında ilde yapılan operasyonlarda, PKK/KCK terör örgütüne yardımda bulunan, örgütün keşif istihbarat faaliyetleri içerisinde yer alan, örgüt mensuplarına silah ve mühimmat ile patlayıcı yapımında kullanılan gübre/pil/kablo temin eden toplam 17 şüpheli 2 Ağustos günü yakalanarak gözaltına alındı. Yürütülen tahkikat sonrasında adli mercilere sevk edilen şüphelilerden aralarında Vali Seddar Yavuz’a yönelik bomba düzenekli saldırı eyleminin keşfi ve istihbaratı içerisinde yer alan, hazırlanan bomba düzeneğinde kullanılan 1 ton patlayıcıyı, örgüt mensuplarına teslim eden şüphelilerin de bulunduğu toplam 12 şüpheli tutuklanarak ceza evine gönderilirken, 4 şüpheli denetimli serbestlik kaydıyla, yaşı küçük bir şüpheli ise adli mercilerce serbest bırakılmıştır.”

Eser AYDIN/MUŞ, (DHA) –

 

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle