Hoşgeldiniz  

Kumluca’da evi yanan ailelere konteyner evler teslim edildi

Semih Köken | 30 Haziran 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Kumluca’da evi yanan ailelere konteyner evler teslim edildi

ANTALYA Büyükşehir Belediyesi Kumluca’da yaşanan yangında evleri hasar gören 10 aileye konteyner ev gönderdi.

Kumluca İlçesi’nin Erentepe ve Adrasan mahallelerinde yaşanan orman yangınları sonrasında yaralar sarılmaya başlandı. Yangının başladığı andan itibaren tüm birimleriyle teyakkuza geçen Büyükşehir Belediyesi yangında mağdur olan ailelere konteynır ev, eşya ve gıda yardımında bulunuyor. Büyükşehir Belediyesi Kumluca’nın Adrasan Mahallesi Seylemit mevkiinde yangın sonucu evi kullanılmaz hale gelen 4 aileye konteyner ev gönderdi. Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bölgeye getirilen konteyner evlerin uygun bir alana kurulmasının ardından elektrik ve su tesisatları kullanılır hale getirildi. Teknik Destek Şube Müdürlüğü ekipleri Seylemit mevkii dışında, Adrasan’ın Üzümlü ile Sarıkavak Mahallesi Horozötmez mevkiinde evi yanan ailelere de 6 adet konteyner gönderdi.

“ACILI GÜNÜMÜZDE YALNIZ DEĞİLİZ”

Yangında evi yanan Beytül Üras’a konteyner evini Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran teslim etti. Çıkan yangında evleri yanan ve hayvanları telef olan Beytül Üras da “Bu zor ve acılı günümüzde Büyükşehir Belediyesi bize destek verdi çok mutlu olduk. Allah sizlerde razı olsun” diyerek Belediye Başkanı Menderes Türel’e de teşekkür etti.

YARALAR SARILIYOR

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi de felakete uğrayan ailelere kanepe, halı, yatak, mutfak malzemeleri ile gıda yardımında bulundu. Sosyal Hizmetler Dairesi yetkilileri ayrıca 30’a yakın aileye de nakdi yardım da bulunduklarını belirtti.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle