Hoşgeldiniz  

Konyaaltı Belediyesi güreşçileri Kırkpınar’a hazır

Semih Köken | 20 Temmuz 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı Belediyesi güreşçileri Kırkpınar’a hazır

KONYAALTI Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde ‘altın kemer’ için mücadele edecek başpehlivan İsmail Balaban ve güreşçileri başarı dilekleriyle uğurladı.

KONYAALTI BELEDIYE BASKANI MUHITTIN BOCEK, 655. TARIHI KIRKPINAR YAGLI PEHLIVAN GURESLERI'NDE 'ALTIN KEMER' ICIN MUCADELE EDECEK BASPEHLIVAN ISMAIL BALABAN VE GURESCILERI BASARI DILEKLERIYLE UGURLADI.(FOTO:ANTALYA-DHA)

Edirne’de 22-24 Temmuz günleri arasında gerçekleşecek 655. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri’nde mücadele edecek Konyaaltı Belediyesi güreşçileri hazırlıklarını tamamladı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Pehlivan Güreşleri Başpehlivanı İsmail Balaban, güreşçilerden Hasan Cengiz, Turan Balaban ve antrenörleri Hasan Aydın’ı kabul etti. Başkan Böcek, hazırlık süreci hakkında güreşçilerden bilgi aldı.

Başkan Böcek, pehlivanlara Edirne Sarayiçi’nde gerçekleşecek güreşlerde başarı diledi.

Güreşçilerin iyi bir hazırlık süreci geçirdiğini belirten Başkan Muhittin Böcek, “Altın kemerin en önemli adaylarından biri olan İsmail Balaban’ın bu sezon gerçekleşen güreşlerde kazandığı başarılar ile iyi bir hazırlık süreci geçirdiğini gösterdi. Diğer boylarda güreşecek pehlivanlarımızdan da önemli başarılar bekliyoruz. Konyaaltı Belediyesi her zaman ata sporumuz güreşe ayrı bir önem vermiştir. Başta İsmail olmak üzere belediyemizi temsil edecek bütün güreşçilerimize Edirne’de başarılar diliyorum. İnşallah güreşçilerimiz önemli başarılarla

dönecek” dedi.

Antrenör Hasan Aydın da sıkı bir hazırlık süreci geçirdiklerini belirterek, Konyaaltı Belediyesi güreşçilerinin 655. Tarihi Kırkpınar Güreşleri’nde iddialı olduklarını söyledi. Geçtiğimiz yıl deste büyük boyda ikinci olan Hasan Can Güzeller, deste orta boyda ikinci olan Burak Koca, ayak boyda ikinci olan Tufan Güzel olmak üzere Konyaaltı Belediyesi’nin 30 güreşçisi bu yılda Kırkpınar da değişik boylarda mücadele edecek.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle