Hoşgeldiniz  

İran’da Alanya Tanıtıldı

Semih Köken | 15 Şubat 2017 | Antalya Haber, Gündem A- A+

İran’da Alanya Tanıtıldı

Antalya’nın Alanya ilçesi İran’ın başkenti Tahran’da düzenlenen turizm fuarı’nda tanıtıldı.

İran'da Alanya Tanıtıldı, System.String[]
Antalya’nın  Alanya ilçesi  İran‘ın başkenti  Tahran‘da düzenlenen turizm fuarı’nda tanıtıldı.

İran’ın başkenti  Tahran‘da düzenlenen turizm fuarında  Alanya‘yı,  Alanya Turizm Tanıtma Vakfı (ALTAV) yetkilisi Süha Özçakıl temsil etti. Özçakıl, 2015’de 1 milyon 700 bin, 2016’da 1 milyon 665 bin misafir ağırladıklarını söyledi.

Özçakıl, “Genel olarak  Türkiye‘ye ilgi çok ama uçak uçuş izin prosedürlerinden dolayı hem tüketici hem de satıcı beklemede.  Alanya‘nın bilinirliğinin son 3 yılda arttığını, özellikle emlak satışlarının ve  Nevruz Bayramı organizasyonlarının buna destek olduğunu söylediler. Fakat geçen seneye göre  Nevruz Bayramı operasyonunun daha düşük olması bekleniyor.  Türkiye‘nin alternatifinin olmadığı ve bu kadar yakın iki kültürün birbirinden vazgeçmeyeceği konuşuluyor.  İran halkı Türkleri çok seviyor ve ülkemizdeki gibi çok misafirperverler” dedi.

“Türkiye’ye gelmeyen pişman”

Operatörlerin diğer destinasyon satışlarının düşük olması nedeniyle  Türkiye satışlarını beklediklerini ifade eden Özçakıl, “geçen sene  Türkiye‘ye gelemedikleri için diğer ülkelere tatile giden İranlılar hiçbir ülkenin  Türkiye alternatifi olmadığından bahsediyor. İranlı turist alternatif tesisleri çok seçmiyor ve şehir merkezi otellerinden resort’lara doğru ilgi yöneliyor. Çok miktarda turistin  Antalya‘yı tercih ettiğini ve  Antalya‘ya gelen yolcuların  Alanya alternatifini kullandıkları belirtildi. Eğer  Gazipaşa  Alanya Havalimanı’na 12 ay tarifeli direkt sefer konulabilirse bu potansiyel tüm yıla yayılır diye düşünüyorum.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle