Hoşgeldiniz  

Bu seminer öğrencileri motive etmek için..

Semih Köken | 20 Eylül 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Bu seminer öğrencileri motive etmek için..
Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’nda yüzde 90,7 oranında başarı sağlayan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi düzenlediği seminerlerle öğrencileri; zaman yönetimi, verimli ders çalışma teknikleri, sınavlara etkili hazırlanma gibi konularda bilgilendiriyor.

 

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı (TEOG)’nda yüzde 96,5; Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)’nda ise yüzde 90,7 oranla Antalya’da büyük başarıya imza atan Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi, yeni sınav dönemi öncesi düzenlediği seminerlerle öğrencileri motive ediyor. Konyaaltı Belediyesi Ahmet Tunç Salonu’nda düzenlenen seminerde öğrencilere plan yapma ve uygulama, öğrenmeye güdülenme, öğrenme engellerini aşma, zaman yönetimi, verimli ders çalışma teknikleri, sınavlara etkili hazırlanma ve hedef belirleme gibi konularda bilgiler verildi.

Öğrencileri sınava hazırlık sürecinde nelere dikkat etmeleri gerektiği konusunda bilgilendirdiklerini dile getiren Rehberlik ve Psikolojik Danışman Şerife Toy Çiçek, “sınav kaygısı, verimli ders çalışma, ilgi ve yeteneklerine göre hedef belirleme” gibi konular ile de onları motive etmeye çalıştıklarını söyledi.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek sınava hazırlık sürecinde öğrencinin başarısına katkı sağlayacak çalışmalar kadar onların moralini ve motivasyonunu yükseltecek çalışmalara da önem verdiklerini söyledi. Geçtiğimiz yıl Konyaaltı Belediyesi Etüt Merkezi’nde TEOG ve LYS’de çok önemli başarı elde ettiklerini ifade eden Başkan Böcek, rehber öğretmenlerin seminer ve danışmanlık hizmetiyle bu başarının daha da artacağına inandığını bildirdi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle