Hoşgeldiniz  

Başkan Kolpak, “ Zamlı Zorunlu Trafik Sigortası Cep Yakıyor”

Semih Köken | 31 Ocak 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, zorunlu trafik sigortasında yaşanan artışların araç sahiplerini zor durumda bıraktığını belirterek, soruna çözüm bulunması gerektiğini söyledi.

 Zorunlu trafik sigortasındaki fiyat artışının vatandaşın cebini yaktığını belirten Konyaaltı Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Durali Kolpak, poliçe yenilemek isteyen araç sahiplerinin bir önceki yıla göre yüzde 150’yi geçen oranda zammı görünce ne yapacağını şaşırdığını söyledi.

Sigorta şirketlerinin vermiş olduğu fiyatlara vatandaşların tepki gösterdiğini belirten Başkan Kolpak,  zorunlu trafik sigortasını yenileyenlerin büyük zamlarla karşılaştığını vurguladı.

Zorunlu trafik sigortasında yüksek fiyat döneminin bitmesi gerektiğini dile getiren Başkan Kolpak,  Hazine Müsteşarlığı’nın teknik düzeyde devam ettiği çalışmalarının biran önce tamamlanmasını beklediklerini söyledi.  Aynı zamanda Konyaaltı Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığını da yapan Kolpak,Geçen yıl yapılan otomobil zorunlu trafik sigortası bugün çok yüksek rakamlara çıkmış durumda. Ticari araçlarda ise bu rakam daha da çıkıyor. Bu ücretleri ödememek için,  zorunlu trafik sigortası yaptırmayan araçlar trafikte dolaşıyor.  Özellikle yeni yıldan sonra esnafımızdan bu konuda çokça şikayet gelmeye başladı. Pahalı olduğundan dolayı yaptıramadıklarını söylüyorlar. Özellikle ticari araç sahipleri bu konuda çok sıkıntı çekiyor. Bu şartların iyileştirilmesi gerekiyor. Primlerde indirim olması gerekiyor” dedi.IMG_0500

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle