Hoşgeldiniz  

BASIN YAYIN VE ENFORMASYON ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ 96.YAŞ GURURUNU ZİRVEDE KUTLADI

Semih Köken | 06 Haziran 2016 | Antalya Haber, Gündem, Kemer Güncel, Oteller, Turizm, Yaşam A- A+

BASIN YAYIN VE ENFORMASYON ANTALYA İL MÜDÜRLÜĞÜ 96.YAŞ GURURUNU ZİRVEDE KUTLADI

Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğün 96. kuruluş yıldönümünü nedeniyle gerçekleştirilen bir programla Antalya-Burdur ve Isparta’da görev yapan 60’a yakın basın mensubu İl Müdürü Esen Diler ile birlikte Olympos Teleferik ile birlikte zirveye çıkarak bu özel günü birlikte kutladılar. Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü’nün eşlik ettiği gazeteci grubuna Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Ozkaynak, Konyaaltı Kaymakamı İbrahim Keklik ve Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek’de eşlik etti.

Antalya-Burdur ve Isparta’dan gelen gazeteciler Olympos Teleferik ile zirvede bol bol fotoğraf ve görüntü alırken, tesis Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ile de röportajlar gerçekleştirdiler. İl Müdürü Esen Diler tarafından tesis Genel Müdürü Haydar Gümrükçü’ye bir teşekkür çiçeği takdim edilirken, Turizm Yazarı Halil Öncü’ye de Esen Diler tarafından Antalya Kemer tanıtımına verdiği desteklerden dolayı bir çiçek verildi.

96. kuruluş yıldönümünü nedeniyle zirvede düzenlenen programda Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Ozkaynak, Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü ve Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Esen Diler bir konuşma yaptı.

Genel Müdür Gümrükçü tesis hakkında bilgiler verdi!

Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü yaptığı konuşmasında gazetecilere tesis hakkında bilgiler verirken, “ Burada sizi ağırlamaktan şeref duyduk. İşletmemiz 2007 yılında açıldı. Bu sene 9.yılımızdayız. Her yıl aratarak devam eden bir misafir sayımız var. Geçen sene 220 bin kişiyi zirveye çıkarmıştık. Bunun % 15’ini Türk misafirlerimiz oluşturdu. Sizler ile bu sayı bu yıl inşallah biraz daha artacak. Bu senede bu sayılara ulaşmayı hedefliyoruz. Burada yıl boyunca iklime göre çeşitli aktivitelere de imza atıyoruz. Doğaya zarar vermeyen her türlü aktiviteyi burada gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda burada yamaç paraşütü yapıyoruz. Antalya’da en fazla yamaç paraşütü yapılan merkeziz. Geçen sene 2 bini kişi buradan uçtu” dedi.

 

Esen diler “ Yerel basın güçlü bir demokrasinin anahtarıdır”

 

Basın Yayın ve Enformasyon Antalya İl Müdürü Esen Diler ise yaptığı konuşmasında, “ Bu özel günümüzde bizi yalnız bırakmadınız çok teşekkür ediyorum. Genel müdürlüğümüz 7 Haziran 1920’de mili mücadelemizin haklılığını dış kamuoyuna duyurmak amacıyla meclisin açılışından hemen sonra bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ün gerekçesini kaleme aldı altı sayılı kanun ile kuruldu. O zamanki adı ile Matbuat ve İstihbarat-ı Umumiyesi diye. Daha sonra farklı bakanlıklara bağlı olarak farklı adlar ile faaliyetini sürdürten sonra 1984 yılında Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürü adını aldı. Merkez Teşkilatının yanı sıra 17 İl müdürlüğü, 39 yurt dışı basın müşavirliği bulunmakta. Yerel basın güçlü bir demokrasinin anahtarıdır diyerek, yeniliklere öncülük ederek gerçekçi ve olumlu bir Türkiye algısı için dünyayı izliyor ve Türkiye’yi anlatıyoruz. Burada bu özel günde Burdur-Isparta ve Antalya basın mensuplarını bir araya getirdik. 96.yılında da BYGM zirvede derken, bizleri burada misafir eden Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü başta olmak üzere herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Vali Yardımcısı Özkaynak “Turizmde iç hareketliliğin daha da artması için sizlere büyük iş düşecek!”

Antalya Vali Yardımcısı Mustafa Özkaynak 96. Yılında Antalya, Burdur ve Isparta’daki gazeteciler ile bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtirken, Olympos Teleferik’in ev sahipliği için de teşekkürlerini sundu. Özkaynak yaptığı konuşmasında,  Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğümüzün organize etmiş olduğu bu etkinlik için birada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Basın Yayın ve Enformasyon Müdürlüğümüzün kuruluşu Cumhuriyetimiz ile eşdeğer. Milli mücadelenin başlarında kurulmuş. Büyük önder Atatürk’ün bizzat kendisinin kurduğu ve bizlere emanet olan bir kuruluş. İlimizdeki müdürlüğümüzün katkıları ve çalışmaları ile zaman zaman bir araya geliyoruz. Tüm bölge basın kuruluşları ile beraber kaynaşma, bölgeyi tanıtma anlamında güzel işler yapılıyor. Turizmde iç hareketliliğin daha da artması için sizlere büyük iş düşecek” dedi.

Konuk gazeteciler ve protokol üyeleri Olympos Teleferik Genel Müdürü Haydar Gümrükçü eşliğinde tesisi gezerken, hatıra fotoğrafı da çektirmeyi ihmal etmediler.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle