Hoşgeldiniz  

AÜ’deki yolsuzluk operasyonunun şüphelileri adliyeye sevk edildi

Semih Köken | 04 Haziran 2016 | Antalya Haber, Gündem, Yaşam A- A+

AÜ’deki yolsuzluk operasyonunun şüphelileri adliyeye sevk edildi

AKDENİZ Üniversitesi’nde (AÜ) kantin ihaleleriyle ilgili soruşturma kapsamında düzenlenen yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan 62 kişi, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

AÜ’de 2013’teki kantin ihaleleriyle ilgili ihbarı değerlendiren İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi (KOM) ekipleri, yaklaşık 6 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından belirlenen adreslere geçen Salı günü saat 05.30’da eş zamanlı operasyon düzenledi. Baskınlarda, AÜ eski Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe’nin eşi Kadriye Kurtcephe ve avukat oğlu Tuğrul Kurtcephe, eski rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Akıncı ve eşi Kadriye Akıncı, eski Genel Sekreter B.K., Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi (SKS) Başkanı A.T., SKS eski Başkanı A.Ö., Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Ö.T., Mali İşler Daire Başkanı H.E., İhale Hizmetleri Şube Müdürü M.A., Spor Hizmetleri Şube Müdürü M.E., Kültür Hizmetleri Şube Müdürü Ö.C., Destek Hizmetleri Şube Müdürü F.U., Psiko Sosyal Hizmetler Şube Müdürü M.G., SKS Mali Müşaviri A.K., eski Genel Sekreter Yardımcısı M.Ü., eski rektör danışmanı M.M., Kurumsal İlişkiler Koordinatörü T.T., Merkezi Yemekhane Satınalma Memuru M.G. ile Araştırma Görevlisi Kenan Y.’nin de aralarında bulunduğu 20’si kadın 86 kişi, ‘çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, örgüt faaliyetleri kapsamında ihaleye fesat karıştırmak, edimin ifasına fesat karıştırma, zimmet ve rüşvet’ suçlarından gözaltına alındı.

Şüphelilerden AÜ eski Rektörü Prof. Dr. Kurtcephe’nin eşi Kadriye Kurtcephe ve oğlu Tuğrul Kurtcephe’nin de aralarında bulunduğu 10’u kadın 24’ü ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla dün serbest bırakıldı.

Gözaltında tutulan 10’u kadın 62 kişi ise ifade işlemlerinin tamamlanmasından sonra bugün akşam saatlerinde Sema Yazar Semt Polikliniği’ne getirildi. Üniversitedeki kantin ihalelerine fesat karıştırdığı ve yaklaşık 3 milyon liralık kamu zararına yol açtığı iddia edilen şüpheliler, sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Etiketler:

EN SON HABERLER

© 2020 KEMER HABER Tüm Hakları Saklıdır ~ İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle